Porady

10 pomysłów na niesamowite ramki na zdjęcia
W domu pojawia się coraz więcej zdjęć, a ty przyłapujesz się na tym, że nie wiesz już, jak je katalogować, przechowywać i układać w albumach? Na półce w salonie stoi kilka ramek, ale są one bez wyrazu i nie pomieszczą wszystkich fotografii, które warto wyeksponować? Rozwiązaniem tego problemu jest własnoręcznie zrobiona ramka na zdjęcia! Zobacz 10 propozycji, które odmienią twoje spojrzenie na wywoływane odbitki.

1. Kolaż zdjęć w ramkach

DIY: 10 pomysłów na niesamowite ramki na zdjęcia

Pomysł idealny dla osób posiadających dużo zdjęć, które nie mieszczą się już w żadnych ramkach. Kolaż można stworzyć z małych odbitek, które układa się w kształt liter lub figur geometrycznych. Warto pokusić się również o ułożenie ich kolorystycznie lub tematycznie, zależnie od tego, co przedstawiają.

2. Na klamerce

DIY: 10 pomysłów na niesamowite ramki na zdjęcia

Tego rodzaju ramkę można już kupić w sklepach, jednak o wiele większą frajdę przyniesie wykonanie jej własnoręcznie. Do tego celu wystarczy rozebrać dużą ramkę na zdjęcia i zamocować od wewnętrznej strony kilka linek, na których za pomocą klamerek zawiesisz najpiękniejsze fotografie.

3. Rustykalna gałąź

DIY: 10 pomysłów na niesamowite ramki na zdjęcia

Jeśli twój dom jest urządzony w naturalnych lub rustykalnych klimatach, tego typu ramka idealnie wpisze się w całość. By ją stworzyć wystarczy znaleźć kawałek drewna, do którego zamocujesz linki, a przez nie przewleczesz ulubione zdjęcia. Zależnie od charakteru drewna możesz dopasować ramkę do różnych wnętrz - urządzonych w stylu góralskim, folklorowym czy kolonialnym.

4. Abstrakcyjne kształty

DIY: 10 pomysłów na niesamowite ramki na zdjęcia

Tego rodzaju ramka jest pomysłem na niebanalną ozdobę całej ściany. By ją stworzyć wystarczy połączyć ze sobą kilkanaście drewnianych patyczków, a na nich przypiąć fotografie. Możesz stworzyć sieć zdjęć, które w jakiś sposób będą ze sobą powiązane - wszystko zależy od twojej pomysłowości.

5. Pamiątka z wakacji

DIY: 10 pomysłów na niesamowite ramki na zdjęcia

Pomysł idealny dla osób, które dużo podróżują i chciałyby uwiecznić w ramkach fotografie z różnych zakątków świata. Aby stworzyć taką ramkę wystarczy zamówić jedną dużą odbitkę i zamieścić ją w ramce. Drugim krokiem będzie wycięcie dowolnych liter np. z nazwą kraju na białej kartce i zakrycie nią pierwotnego zdjęcia. Do takiej ramki możesz dołączyć bilety z podróży, znaczki lub inne drobiazgi, które przywodzą na myśl miłe wspomnienia.

6. Stare drzwi lub okno

DIY: 10 pomysłów na niesamowite ramki na zdjęcia

Jeśli lubisz rustykalne ozdoby i masz pod ręką stare drzwi lub okno ze szprosami możesz zaadaptować je na ogromne ramki na zdjęcia. Wystarczy zamówić odbitki ulubionych zdjęć i przymocować je na stałe do szyb.

7. Rodzinne drzewo

DIY: 10 pomysłów na niesamowite ramki na zdjęcia

Jesteś posiadaczem dużej, kochającej rodziny? Od tej pory każdy będzie mógł podziwiać twoje drzewo genealogiczne dzięki nowej ramce na zdjęcia. Namaluj na ścianie pień oraz gałęzie, a później powieś w odpowiednich miejscach podobizny dzieci, rodziców, rodzeństwa czy swoich dziadków. Drzewo ze zdjęciami warto stworzyć w miejscu, w którym odbywają się spotkania rodzinne i uroczyste obiady lub kolacje np. w salonie lub w jadalni.

8. Drewniane ramki

DIY: 10 pomysłów na niesamowite ramki na zdjęcia

Ramki na zdjęcia nie muszą być tylko zewnętrzną ramą, do której wkładamy wywołane odbitki. Tak jak w tym przypadku, drewno może być podłożem, na którym mocujemy ulubione zdjęcia! By zrobić takie ramki wystarczy połączyć ze sobą równej długości deseczki, pomalować je na wybrany kolor i powiesić na ścianie. Fotografie można zamocowań na stałe lub za pomocą klamry - by z czasem wymienić je na inne.

9. Ramka dla syna

DIY: 10 pomysłów na niesamowite ramki na zdjęcia

Jeśli twoje dziecko uwielbia samochody, możesz pokusić się o stworzenie niecodziennej ramki z małych, metalowych aut. Pamiętaj jednak o tym, by nie zabierać mu modeli, którymi uwielbia się bawić - twój pomysł spotka się wtedy raczej z dezaprobatą zamiast radości.

10. Ramka dla córki

DIY: 10 pomysłów na niesamowite ramki na zdjęcia

Pomysłem do pokoju twojej pociechy może być również ramka ozdobiona guzikami, kwiatami, koralikami lub innymi drobnymi elementami. Jeśli posiada ona zdolności manualne, możesz zaproponować jej wspólne przygotowanie dekoracji - w końcu chwile spędzone z dziećmi są zawsze bezcenne.

Coraz więcej zdjęć

Przyszło nam żyć w takich czasach, w których wykonujemy tak wiele fotografii, że nie mamy czasu ich nawet przeglądać. By pamiętać o najważniejszych chwilach i ludziach warto przygotować kilka niecodziennych ramek na zdjęcia, w których umieścimy najlepsze odbitki. Zależnie od tego, czy lubimy podróżować, posiadamy dużą rodzinę czy podobają nam się niecodzienne geometryczne kształty, możemy stworzyć specjalną konstrukcję, która będzie stanowiła wspaniałą dekorację domu. Który pomysł najbardziej się Wam podoba? Znacie jeszcze inne świetne pomysły na wyeksponowanie zdjęć?

PODOBAŁ CI SIĘ TEN ARTYKUŁ?

Więcej tego typu treści możesz otrzymywać jako pierwszy, wystarczy się zapisać, akceptując tym samym regulamin i politykę prywatności

Możesz wypisać się z subskrybcji w dowolnym momencie klikając w odpowiedni link znajdujący się w wiadomości email.
Cennik
Odbitki, Zdjęcia XXL,
FotoObrazy, FotoPrezenty,
Kalendarze...
Dostawa od 0,00 zł
Jedynie u nas tysiące
Punktów Odbioru w całej Polsce.
Wywoływanie zdjęć
Foto4u.pl to wywołanie odbitek ze zdjęć najtaniej w Internecie.
Promocje
Teraz odbitki zamówisz taniej do
Firma Foto4u wykona dla Ciebie najlepsze odbitki cyfrowe zdjęć, Foto Prezenty, Zdjęcia XXL, FotoObrazy na płótnie i Kalendarze. Zamówione przez Internet produkty dostarczamy w 24h do kilku tysięcy Punktów Odbioru w Polsce, m.in:
Warszawa, Kraków, Wrocław, Gdańsk, Bydgoszcz, Lublin, Poznań, Łódź, Katowice, Szczecin.
Dążymy do tego aby wykonywane przez nas fotousługi były w pełni dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta.
Wywoływanie zdjęć odbywa się z wykorzystaniem materiałów firmy Fujifilm.
Copyright © 2009-2017 Foto4u. All rights reserved.