Porady

Kubki z nadrukiem (ze zdjęciem) - pomysł na fajny prezent, gadżet, reklamę i kampanię społeczną
Kubki ze zdjęciem lub napisem są znane i lubiane od lat przez wszystkie osoby, które cenią sobie oryginalne i spersonalizowane przedmioty. Na rynku można jednak spotkać mnogość produktów, które różnią się nie tylko techniką wykonania, ale i rozmiarem czy funkcjonalnością. Czy na foto kubku powinny znaleźć się wyłącznie zdjęcia? Zobaczcie najciekawsze modele, inspiracje i nowe wzory, dzięki którym wasze kubki staną się oryginalnym prezentem dla najbliższych. Z tekstu dowiecie się również, jak zrobić własny kubek ze zdjęciem.

Rodzaje kubków ze zdjęciem

Najtańsze kubki ze zdjęciem można oczywiście zamówić przez Internet. Fotolaby cyfrowe oferują różnorodność produktów, by każdy z nas miał możliwość dopasowania ich do swoich potrzeb.

Podstawowe rodzaje foto kubków:

- foto kubki białe
- foto kubki z kolorowym wnętrzem
- foto kubki dziecięce
- foto kubki magiczne

Jeśli chcesz stworzyć kubek z własnym zdjęciem i napisem, kliknij w rodzaj naczynia powyżej i stwórz własny produkt w naszym kreatorze fotogadżetów.

Wśród foto produktów w białym kolorze możemy wyróżnić parę rodzajów, które przydadzą się w czasie różnych okoliczności. Poza tradycyjnymi kubkami warto wybrać np. wesję latte, która będzie idealnym prezentem dla osób lubiących ten rodzaj kawy. Dla kawoszy są również filiżanki ze zdjęciem czy przezroczyste szronione kubki. Znajdzie się nawet coś dla kibica - czyli kubki z piłką lub kufle ze zdjęciem.

Kubki z kolorowym wnętrzem to idealna opcja dla osób, którym znudziły się białe wersje. Posiadają ciekawą kolorystykę, jednak są na ogół dostępne w formie tradycyjnego naczynia z uchem.

Foto kubki dziecięce są świetną propozycją dla naszych dzieci, które zaczynają używać zwykłych naczyń do jedzenia czy picia. Takiego kubka nikt z całą pewnością nie pomyli nie tylko ze względu na zdjęcie, ale i na uchwyt, który może być ozdobiony ulubionym zwierzakiem malucha - delfinem, krową, myszką, pieskiem oraz innymi.

Ciekawe kubki na prezent

Magiczne kubki ze zdjęciem są zdecydowanie najbardziej ciekawe ze wszystkich foto naczyń. Pod wpływem temperatury ukazują zdjęcie lub grafikę, która w chłodnym naczyniu pozostaje w pełni niewidoczna. Jest to świetny prezent dla najbliższych, którzy lubią niespodzianki - w końcu czego można się spodziewać po zwykłym kolorowym lub białym kubku?

Jak powstają foto kubki i na co zwracać uwagę przy zamówieniu

Mamy już garść inspiracji, przegląd modeli foto kubków, jednak jak naprawdę powstają tego rodzaju gadżety i czy są one odporne nawet na mycie w zmywarce?

Niezależnie od rodzaju kubka, nadruki są nanoszone na nie metodą termosublimacji, która zapewnia im trwałość i wysoką, fotograficzną jakość. Ważna jest jednak rozdzielczość przesłanego zdjęcia - jeśli będzie ono rozmyte, o obniżonej jakości kolorów, nie możemy spodziewać się, że na kubku będzie dobrze wyglądało. Pamiętajmy również o tym, że nadruk może nieco różnić się kolorystycznie ze względu na inne ustawienia monitorów oraz rodzaj użytych barwników.

Kubki mogą być myte w zmywarce, ale o wiele bezpieczniej będzie je zmywać ręcznie, gdyż środki czyszczące mogą w dłuższym okresie czasu zniszczyć strukturę nadruku.

Pomysły na niebanalne foto kubki

Foto kubki nie muszą być wcale nudne. Oczywiście jeśli chcemy zamówić po prostu ulubione zdjęcie z wakacji lub podobiznę swojego dziecka, zróbmy to bez zastanowienia się. Jeśli jednak jesteśmy już właścicielami kilku foto kubków, być może nadszedł czas na coś bardziej oryginalnego?

Najmodniejsze kubki posiadają najczęściej napisy, które pozwalają na lepszą personalizację. Napis na naczyniu musi być przede wszystkim oryginalny, niosący przesłanie emocjonalne oraz dobrze wykonany graficznie. To, jaka będzie jego treść zależy już wyłącznie od nas.

Kolejnym trendem są kubki pasujące do siebie. Mogą zawierać grafiki lub same napisy oraz być ich kombinacją. Tego rodzaju drobiazgi warto rozważyć w formie prezentu np. pod choinkę lub z okazji walentynek, by poranna kawa we dwoje smakowała jeszcze lepiej.

Zamiast zdjęcia można również zamówić kubek z grafiką. Jeśli nie umiemy sami stworzyć ciekawych wzorów, możemy poszukać grafik w darmowych bankach zdjęć.

Kolaż zdjęć jest pomysłem dla osób, które mają tak wiele fotografii, że nie potrafią wybrać jednej, by zapełniła cały obszar zadruku. Jeśli chcemy uzyskać taki efekt na kubku możemy skorzystać nawet z programów do obróbki zdjęć w smartfonie, o których pisaliśmy TUTAJ.

Foto kubek - nie tylko prezent dla bliskiej osoby

Gdy myślimy o kubkach z nadrukiem wiążemy je najczęściej z bliską osobą, która otrzymuje je od nas w formie prezentu z okazji walentynek, urodzin lub innych ważnych okoliczności. Czasami zamawiamy je dla siebie, by mieć przy sobie podobizny najbliższych lub wyrazić swoje poglądy (wspomniane kubki z nadrukiem). Nie jest to jednak jedyna możliwość wykorzystania tego rodzaju produktu.

Kubek ze zdjęciem może stać się również świetnym gadżetem reklamowym, który rozdamy swoim pracownikom. Docenią oni gest, a przy okazji będą reklamowali naszą firmę. Dobrym pomysłem jest obdarowywanie kubkami swoich Klientów - wszystko oczywiście zależy od branży, ale podarowanie naczyń z zabawnym nadrukiem i firmowym logo na koniec szkolenia lub kursu będzie świetną reklamą na długie lata.

Foto kubki są również wykorzystywane do kampanii społecznych, które dotykają wielu różnorodnych aspektów naszego życia. Tego rodzaju gadżety są najczęściej rozdawane w miejscach, w których pojawia się duża ilość osób. Ciekawym przykładem wykorzystania takiego kubka była kampania z Chin. Podczas międzynarodowej konferencji na temat zmian klimatu w 2007 roku oddział WWF przygotował magiczny kubek ze znikającym kontynentem. Miało to symbolizować proces zalewania lądów przez nieustannie podnoszący się poziom wód oceanicznych spowodowany globalnym ociepleniem. Kubek możecie zobaczyć TUTAJ.

Zdjęcie na kubku - jak zrobić

Wiemy o tym, że kubki z nadrukiem mają przede wszystkim dawać radość Wam i najbliższym, niezależnie od ich formy czy kolorystyki. Z tego powodu przygotowaliśmy dla Was aż 10 wzorów napisów, dzięki którym możecie stworzyć swoje własne spersonalizowane kubki i zamówić je w naszym fotolabie cyfrowym. 

Jak zrobić nadruk na kubku? By skorzystać z wzoru należy go pobrać i otworzyć w jednym z popularnych programów do odczytu pdf-ów. Klikamy na edytowalną część formularza i wpisujemy własne dane - imię, wyrażenie etc. Jeśli masz własny pomysł na kubek z własnym zdjęciem, wybierz jego rodzaj i skorzystaj z naszego kreatora

Miłej zabawy!Oryginał do edytowania możesz pobrać TUTAJ, a fotokubki zamówić TUTAJ.Oryginał do edytowania możesz pobrać TUTAJ, a fotokubki zamówić TUTAJ.Oryginał do edytowania możesz pobrać TUTAJ, a fotokubki zamówić TUTAJ.Oryginał do edytowania możesz pobrać TUTAJ, a fotokubki zamówić TUTAJ.Oryginał do edytowania możesz pobrać TUTAJ, a fotokubki zamówić TUTAJ.Oryginał do edytowania możesz pobrać TUTAJ, a fotokubki zamówić TUTAJ.Oryginał do edytowania możesz pobrać TUTAJ, a fotokubki zamówić TUTAJ.Oryginał do edytowania możesz pobrać TUTAJ, a fotokubki zamówić TUTAJ.Oryginał do edytowania możesz pobrać TUTAJ, a fotokubki zamówić TUTAJ.Oryginał do edytowania możesz pobrać TUTAJ, a fotokubki zamówić TUTAJ.

instrukcja-obslugi-edytowalnych-szablonow.pdf

PODOBAŁ CI SIĘ TEN ARTYKUŁ?

Więcej tego typu treści możesz otrzymywać jako pierwszy, wystarczy się zapisać, akceptując tym samym regulamin i politykę prywatności

Możesz wypisać się z subskrybcji w dowolnym momencie klikając w odpowiedni link znajdujący się w wiadomości email.
Cennik
Odbitki, Zdjęcia XXL,
FotoObrazy, FotoPrezenty,
Kalendarze...
Dostawa od 0,00 zł
Jedynie u nas tysiące
Punktów Odbioru w całej Polsce.
Wywoływanie zdjęć
Foto4u.pl to wywołanie odbitek ze zdjęć najtaniej w Internecie.
Promocje
Teraz odbitki zamówisz taniej do
Firma Foto4u wykona dla Ciebie najlepsze odbitki cyfrowe zdjęć, Foto Prezenty, Zdjęcia XXL, FotoObrazy na płótnie i Kalendarze. Zamówione przez Internet produkty dostarczamy w 24h do kilku tysięcy Punktów Odbioru w Polsce, m.in:
Warszawa, Kraków, Wrocław, Gdańsk, Bydgoszcz, Lublin, Poznań, Łódź, Katowice, Szczecin.
Dążymy do tego aby wykonywane przez nas fotousługi były w pełni dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta.
Wywoływanie zdjęć odbywa się z wykorzystaniem materiałów firmy Fujifilm.
Copyright © 2009-2017 Foto4u. All rights reserved.