Porady

Monopod selfie - jak działa i czy jest to przydatny gadżet?
Pisaliśmy już kiedyś o tym, jak zrobić idealne selfie. Jak się okazuje w przeciągu tych kilku miesięcy moda na selfie zamiast przemijać, przybiera tylko na sile. Facebook, Instragram, Pinterest i inne portale społecznościowe bazujące w znacznej mierze na obrazach wymuszają na nas robienie zdjęć z ręki, by pokazać nową fryzurę, samochód czy opaloną twarz w trakcie tzw. "plażingu". Od jakiegoś czasu panuje jednak nowa, pochodna moda na selfie stick czy monopod selfie. Tak jest nazywane urządzenie wykorzystywane do robienia selfie. Czym jest tak naprawdę monopod selfie? Czy jest to przydatny gadżet, czy kolejny pomysł na wyrzucanie pieniędzy w błoto?

Jakie mamy rodzaje monopodów i jak z nich korzystać wiecie z całą pewnością z serii naszych artykułów. Selfie stick nazywany również wysięgnikiem, monopodem selfie oraz innymi cudacznymi określeniami jest rodzajem monopodu, dzięki któremu wykonujemy selfie z odległości większej niż pozwala nam na to nasza własna ręka. Czy jest to przydatny gadżet? Pomyślcie sami - zrobienie zdjęcia z ręki nie stanowi zazwyczaj problemu, jeśli jednak chcemy uchwycić większą przestrzeń za naszymi plecami lub większą grupę znajomych, bez specjalnego wysięgnika jesteśmy raczej skazani na porażkę.

Moda na monopod selfie, podobnie jak samo selfie dociera do nas z Azji, gdzie praktycznie co drugi posiadacz smartfona zakupił już wspomniany gadżet. New York Times umieścił monopod selfie na liście 25 najpopularniejszych prezentów na gwiazdkę w 2014 roku. U nas co prawda moda na wysięgnik dopiero kiełkuje, jednak coraz więcej osób lubiących robić dobre selfie spogląda z zaciekawieniem na pojawiające się w sklepach oferty. Wakacje na horyzoncie, zbliżające się mistrzostwa, urodziny koleżanki - monopod selfie może być przydatnym gadżetem w wielu sytuacjach.

Jak działa monopod selfie?

Monopod selfie może działać na kilka sposobów, które znacznie wpływają zarówno na wygodę użytkowania sprzętu jak i jego praktyczność.

* Najtańszą opcją jest wysięgnik do telefonu, który nie posiada bezpośredniego połączenia ze smartfonem. Wkładamy do niego urządzenie, ustawiamy samowyzwalacz i wysuwamy teleskopowe ramię. Nie jest to praktyczne rozwiązanie biorąc pod uwagę dostępną w XXI wieku technikę, jednak ze względu na prostotę i niewielką cenę - warte rozważenia.

* Drugą opcją jest monopod selfie wyposażony w kabel 3.5 jack, który pasuje praktycznie do każdego wejścia słuchawkowego w smartfonie. Aby monopod zadziałał, wpinamy kabel do telefonu i za pomocą przycisku umieszczonego z drugiej strony wysięgnika wykonujemy selfie.

* Ostatnią możliwością jest monopod selfie z bluetooth. Monopod łączy się bezprzewodowo z naszym telefonem i pozwala na wykonanie zdjęcia za pomocą guzika lub pilota dołączonego do zestawu. Jest to na ogół najbardziej polecana wersja wysięgników, która ma jedną podstawową wadę - bluetooth może się po prostu rozładować, uniemożliwiając nam skorzystanie z monopodu.

Obserwując modele dostępne w sklepach możemy zauważyć, że monopody selfie są często wyposażone w tradycyjny gwint do aparatu kompaktowego oraz specjalny uchwyt utrzymujący smartfon na swoim miejscu. Dużą popularnością cieszą się modele dedykowane do konkretnych telefonów - prym wiodą na ten moment oczywiście dwie konkurencyjne firmy Samsung i Apple. Decydując się na monopod selfie możemy wybrać kolor urządzenia, rodzaj jego połączenia ze smartfonem oraz maksymalną długość (standardowo wysięgniki osiągają ok. 100 cm długości).

Zakaz używania wysięgników?

Niektórzy z nas dopiero poznają nowy gadżet jakim jest monopod selfie, podczas gdy inni dowiadują się już o zakazach i karach za jego używanie. W Korei Południowej zakazano używania monopodów selfie przez rząd, który uznał, że jest to urządzenie do łączności (co za tym idzie wymaga specjalnych testów i dodatkowych certyfikatów). Podobne zakazy pojawiają się nawet na stadionach w całej Europie! Władze Arsenału i Tottenham zakazały wnoszenia monopodu do selfie na swoje stadiony dlatego, że ich zdaniem stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego. Zakaz używania monopodu selfie zobaczymy również na Wimbeldonie, w niektórych muzeach oraz na festiwalu muzycznym w Chicago. Jakkolwiek absurdalnie to brzmi, wokół monopodu do selfie narastają dziwne nastroje, które jednych skutecznie zniechęcają, a innych przyciągają do nowego, modnego gadżetu, który nie wiedzieć kiedy może okazać się przydatny.

W ramach przypomnienia wiecie jakie wyróżniamy rodzaje selfie i co oznaczają hasła: BODIE, PETSIE i FRIENDSIE? Jeśli nie, artykuł dotyczący wykonywania idealnego selfie znajdziecie tutaj - http://www.foto4u.pl/porady,czas-na-idealne-selfie.

Monopodu do selfie możemy używać w czasie wakacji na plaży, podczas kibicowania ulubionym drużynom sportowym lub po prostu wtedy, gdy pragniemy uchwycić wspaniałe chwile spędzone ze znajomymi. Możemy oczywiście poprosić o zrobienie zdjęcia przypadkowego przechodnia, ale co wtedy, gdy nie poradzi sobie z naszym nowym smartfonem albo po prostu go ukradnie? Wysięgnik jest ciekawym gadżetem, zwłaszcza jeśli robienie selfie sprawia wam przyjemność. Ważne by robić to, co się lubi i móc pokazać swoje szczęście najbliższym.

Monopod selfie - jak działa i czy jest to przydatny gadżet?

PODOBAŁ CI SIĘ TEN ARTYKUŁ?

Więcej tego typu treści możesz otrzymywać jako pierwszy, wystarczy się zapisać, akceptując tym samym regulamin i politykę prywatności

Możesz wypisać się z subskrybcji w dowolnym momencie klikając w odpowiedni link znajdujący się w wiadomości email.
Cennik
Odbitki, Zdjęcia XXL,
FotoObrazy, FotoPrezenty,
Kalendarze...
Dostawa od 0,00 zł
Jedynie u nas tysiące
Punktów Odbioru w całej Polsce.
Wywoływanie zdjęć
Foto4u.pl to wywołanie odbitek ze zdjęć najtaniej w Internecie.
Promocje
Teraz odbitki zamówisz taniej do
Firma Foto4u wykona dla Ciebie najlepsze odbitki cyfrowe zdjęć, Foto Prezenty, Zdjęcia XXL, FotoObrazy na płótnie i Kalendarze. Zamówione przez Internet produkty dostarczamy w 24h do kilku tysięcy Punktów Odbioru w Polsce, m.in:
Warszawa, Kraków, Wrocław, Gdańsk, Bydgoszcz, Lublin, Poznań, Łódź, Katowice, Szczecin.
Dążymy do tego aby wykonywane przez nas fotousługi były w pełni dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta.
Wywoływanie zdjęć odbywa się z wykorzystaniem materiałów firmy KODAK.
Copyright © 2009-2017 Foto4u. All rights reserved.