Porady

Przykuwające uwagę oprawy zdjęć?
Świat pędzi…. Robimy tysiące zdjęć, które nieposegregowane do odpowiednich albumów zalegają na naszych wirtualnych lub realnych dyskach. Czy do takich zdjęć chętnie się wraca? Chętnie, ale rzadko. Przy okazji rodzinnych spotkań, czy okolicznościowych imprez fajnie rzucić okiem na mile spędzony chwile, popodziwiać, jak dzieci wyglądały jeszcze kilka lat temu, powspominać miejsca, na których myśl robi nam się ciepło na sercu. Trudno sobie wyobrazić dom bez żadnych zdjęć. Jak więc sprawić, aby mieszkańcy i goście zawiesili oko na utrwalonych na zdjęciach momentach? Dziś proponujemy Ci przykuwające uwagę oprawy na zdjęcia! Jeśli nie należysz do tych osób, które regularnie wywołują zdjęcia z minionego roku, wkładają je do albumów i skrzętnie opisują…. jeśli nie należysz do osób, które projektują pamiątkowe fotoksiążki czy kalendarze z rodzinnymi zdjęciami…. to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie!

źródło: Pixabay

 

Niezastąpione ramki

Nie tylko same zdjęcia… ale i ramki mogą stać się świetną i niebanalną dekoracją do wnętrz. Producenci i sklepy oferują je w najróżniejszych formatach, kształtach i kolorach. Najbardziej rzucające się w oczy ramki to te, które mają zaskakujące kształty: koło, elipsa, wielobok foremny lub kilka prostokątów połączonych w jedną całość. Na ścianie takie zaskakujący kształt od razu przyciąga wzrok! We wnętrzach o charakterze minimalistycznym można zawiesić równie minimalistyczne i oszczędne w formie, kształcie i kolorze ramki, ale można także zaszaleć zawieszając taką niestandardową w formacie ramkę i w dodatku w intensywnym kolorze. 

źródło: Pixabay

 

Zdjęcia w passe-partout

Czasami wystarczy udekorować pokój zdjęciami, bądź wydrukami zdjęć w pięknych ramach z kartonu lub tektury zwanych passe-partout. Takie zdjęcia można porozmieszczać po prostu na meblach. Wcale nie trzeba ich zawieszać na ścianach! Najbardziej przykuwające uwagę będą zdjęcia w passe-partout w kolorze ścian lub w barwie zbliżonej do tego koloru. Warto wziąć też pod uwagę, że zdjęcia bardzo kolorowe i wielobarwne powinny mieć jednolite jasne lub ciemne tło. A jeśli zdjęcia są raczej monochromatyczne, to warto zastanowić się nad szeroką i dość kontrastową oprawą. Passe-partout można kupić gotowe lub wykonać samemu. Specjalistyczne passe-partout mają otwór na zdjęcie wycięty pod kątem 45 stopni. W warunkach domowych nie jesteśmy w stanie tak specjalistycznie przyciąć otworu w tekturze lub papierze o wysokiej gramaturze. Do wykonania passe-partout, które ma nam długo służyć powinniśmy użyć specjalnego bezkwasowego papieru. W innym przypadku za jakiś czas w ramach zacznie się proces żółknienia wyciętych krawędzi. Zdjęcia w passe partout wyglądają klasycznie i elegancko! 

Zdjęcia w passe-partout, źródło: Pixabay

 

Przykuwające pomysły na oprawy zdjęć

Poniżej prezentujemy kilka pomysłów na przykuwające oprawy do Waszych zdjęć. Może znajdziecie dla siebie jakąś inspirację, która będzie odpowiednia do stylizacji wnętrz jaka panuje w Waszych domach!

 

Pomysł pierwszy:

Wykorzystaj stare, klimatyczne drzwi i okna! Można je przerobić także na jakiś funkcjonalny mebel - na przykład wieszak!

źródło: Pinterest

 

Pomysł drugi:

Ramy, kratownice, geometryczne wzory! Poniżej kilka podpowiedzi przykuwających uwagę opraw na zdjęcia do wnętrz uporządkowanych i minimalistycznych!

źródło: Pinterest

Pomysł trzeci:

Niewątpliwie… baaaardzo przykuwające uwagę oprawy zdjęć w formie  “wędrujących po powierzchni ścian i sufitów ramek!

źródło: Pinterest

Pomysł czwarty:

Świecące dekoracje plus klamerki lub po prostu rozciągnięty sznurek/ linka, na którym można tworzyć wystawy zdjęć zmieniające się co jakiś czas!

źródło: Pinterest

Pomysł piąty:

Sielski, swojski, ludowy, vintage…. Zdjęcia wyeksponowane na surowym drewnie!  Przykuwające uwagę i klimatyczne!

 

źródło: Pinterest

Pomysł szósty:

Stare, ozdobne ramy zakupione na serwisach aukcyjnych lub targach staroci, bądź wygrzebane u babci na strychu! A alternatywą dla dawnych ramek na zdjęcia mogą być wydruki na canvasie w postaci fotoobrazów, które można zamówić w dowolnych kształtach i rozmiarach, a potem zestawić ze sobą!

źródło: Pinterest

Pomysł siódmy:

Można poszperać w internecie lub zamówić u stolarza specjalne ramy, które ozdobią wybrane przez nas narożniki! To zaskakująca forma prezentacji zdjęć!

źródło: Pinterest

Pomysł ósmy:

Półeczka jak rameczka! Polecamy również półkę w formie wąskiej “rynienki”, na której można poukładać ramki dowolnych rozmiarów, kształtów i kolorów - pasujące do pomieszczenia! Półeczce może towarzyszyć napis dedykowany do naklejenia na ścianę!

 

źródło: Pinterest

Pomysł dziewiąty:

Niewątpliwie przykuwająca uwagę… cała ściana ze zdjęć! Jak mozaikowy fotoplakat!

 

https://www.foto4u.pl/fotoplakaty-prostokatne-3-4

Pomysł dziesiąty:

W dużych wnętrzach ciekawie wyglądać będą parawany stylistycznie dopasowane do koncepcji wnętrz. Parawany wyglądają efektownie, a ich atutem jest to, że można przestawiać je z miejsca na miejsce i zmieniać zdjęcia!

źródło: Pinterest

Pomysł jedenasty:

Prosty, oszczędny, dający się kształtować (zdjęcia pozawieszanie w formie serca). Z wykorzystaniem gałęzi przywiezionej z lasu, minimalistycznej, białej listewki, zwykłego wieszaka a nawet wazonu, w którym zamiast kwiatów znajdą się gałązki z przyczepionymi zdjęciami! Warte zastanowienia! Tym bardziej, że taką formę oprawy zdjęć łatwo można zlikwidować, przenieść w inne dogodne miejsce i wymienić fotografie!

źródło: Pinterest

 

Przykuwające uwagę oprawy zdjęć będą z pewnością ozdobą pomieszczeń ale także świetną aranżacją dopełniającą klimat całego domu. Domowa galeria z pewnością będzie przywoływać miłe wspomnienia i poprawiać Wasze samopoczucie. Warto zaaranżować w najprzytulniejszym miejscu na Ziemi (swoim domu!) miejsca przykuwające uwagę i napełniające nas energią i radością… czyli wystawę familijnych zdjęć!

 

PODOBAŁ CI SIĘ TEN ARTYKUŁ?

Więcej tego typu treści możesz otrzymywać jako pierwszy, wystarczy się zapisać, akceptując tym samym regulamin i politykę prywatności

Możesz wypisać się z subskrybcji w dowolnym momencie klikając w odpowiedni link znajdujący się w wiadomości email.
Cennik
Odbitki, Zdjęcia XXL,
FotoObrazy, FotoPrezenty,
Kalendarze...
Dostawa od 0,00 zł
Jedynie u nas tysiące
Punktów Odbioru w całej Polsce.
Wywoływanie zdjęć
Foto4u.pl to wywołanie odbitek ze zdjęć najtaniej w Internecie.
Promocje
Teraz odbitki zamówisz taniej do
Firma Foto4u wykona dla Ciebie najlepsze odbitki cyfrowe zdjęć, Foto Prezenty, Zdjęcia XXL, FotoObrazy na płótnie i Kalendarze. Zamówione przez Internet produkty dostarczamy w 24h do kilku tysięcy Punktów Odbioru w Polsce, m.in:
Warszawa, Kraków, Wrocław, Gdańsk, Bydgoszcz, Lublin, Poznań, Łódź, Katowice, Szczecin.
Dążymy do tego aby wykonywane przez nas fotousługi były w pełni dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta.
Wywoływanie zdjęć odbywa się z wykorzystaniem materiałów firmy Fujifilm.
Copyright © 2009-2017 Foto4u. All rights reserved.