Porady

Zdjęcia na bloga - zwracamy uwagę na tło
Blog o zdrowej żywności, blog kulinarny, blog dotyczący kosmetyków i inne rodzaje blogów, które wielu z nas namiętnie prowadzi, wymagają wykonywania stosunkowo prostych zdjęć z bliska, które jednak czasami z niewiadomych powodów nie wyglądają tak dobrze, jakbyśmy tego oczekiwali. Znamy przecież już zasady komponowania zdjęć, złotego podziału i wiele innych zasad oraz reguł, co w takim razie jest źle? Spójrzcie na swoje tło, czy wszystko z nim w porządku?

Każdy kto prowadzi swojego bloga lub myślał o jego prowadzeniu, stanie w końcu przed problemem dodawania zdjęć. Jak wiedzą wytrawni blogerzy, blog bez zdjęć praktycznie nie istnieje. Skąd jednak brać zdjęcia? Część osób korzysta z płatnych lub darmowych banków zdjęć, jednak taka opcja sprawdzi się na blogach, które nie dotyczą wybranych własnoręcznie kosmetyków, przygotowanych osobiście potraw czy pięknych kartek, które wykonujemy i wysyłamy do rodziny na święta. Warto przyjrzeć się swoim fotografiom i zastanowić się, czy tło nie psuje ich odbioru, czy nie kłóci się zbytnio z głównym tematem zdjęcia (np. wiedeńską kawą). Jeśli nie wiemy lub nie mamy pomysłu jak dobierać tło do zdjęć, warto przeczytać naszą porad - postaramy się w prosty sposób ułatwić to zadanie.

Nie trzeba od razu kupować gotowych teł do fotografii i płacić za nie znacznych pieniędzy, warto zamiast tego rozejrzeć się wśród posiadanych rzeczy, nauczyć się organizować przestrzeń i po prostu zacząć robić zdjęcia.

Jednolite tło

Jednolite tło sprawdzi się idealnie wtedy, gdy fotografowane przedmioty są na tyle skomplikowane, że zbędne otoczenie będzie dodatkowo rozpraszało uwagę odbiorcy. Białe tło często widuje się w fotografii reklamowej, która ujmuje jeden przedmiot w centrum, kierując na niego całą uwagę. Zrobienie jednolitego tła nie powinno być trudnym zadaniem - na ogół wystarczy duży arkusz twardego papieru, na którym ustawimy nasze kosmetyki czy potrawy. Warto zakupić nawet arkusz większy niż potrzebujemy, aby uniknąć nieefektownego łamania między płaszczyzną pionową a poziomą.

Jednolite tło

Tło drewniane

Często wykorzystywanym pomysłem są tła wykonane z drewna. Pod pojęciem drewna można rozumieć bardzo wiele. Najprostszą opcją jest wykorzystanie stołu lub biurka, na którym kładziemy dane przedmioty. Takie techniki często wykorzystuje się podczas fotografowania kosmetyków lub innych drobnych przedmiotów. Tła drewniane możemy tworzyć sami, wystarczy kawałek deski, drewniany koszyk lub kawałek paneli, na których ułożymy fotografowane przedmioty.

Tło drewniane

Tła papierowe

Poza czystymi arkuszami papieru, do robienia zdjęć możemy wykorzystać kolorowe papiery do pakowania prezentów lub nawet papiery do pieczenia! Ciekawym pomysłem jest wykonywanie zdjęć pieczonych ciastek czy ciast na tle papieru do pieczenia.

Tła papierowe

Podkładki, serwetki itd.

Jeśli chcemy wykonywać zdjęcia potraw, dobrym pomysłem jest użycie jako tła dużych, ozdobnych serwet, podkładek pod talerze i innych akcesoriów, które wzmocnią ich odbiór, w końcu nie na darmo mówi się, że jemy wzrokiem. Przykładowo jeśli nasze danie ma czerwone akcenty (np. papryka) dobrym pomysłem jest sfotografowanie jej na czerwonej podkładce. Do podobnych celów można wykorzystać ścierki kuchenne, które nadadzą potrawom tradycyjnego wyglądu (ścierki w kratę) lub serwetki, które mogą być nawet poskładane w fantazyjne kształty.

Podkładki, serwetki itd.

Podsumowując

Jeśli nasze blogowe zdjęcia nie wyglądały do tej pory zachwycająco, czas jak najszybciej naprawić nasze fotograficzne błędy. Odpowiednie dobranie tła nie jest prostą sprawą, jednak wraz z praktyką zaczniemy zauważać drobne elementy, dzięki którym nasze zdjęcia nabiorą życia i będą spójne kolorystycznie i kompozycyjnie. Kolorowe serwetki, kawałek deski czy zwykła biała kartka mogą stać się tłem do pokazywania wspaniałych potraw czy ulubionych kosmetyków, które powinny nie być niczym zagłuszone, a wręcz przeciwne - wzmocnione odpowiednio dobranym tłem.

PODOBAŁ CI SIĘ TEN ARTYKUŁ?

Więcej tego typu treści możesz otrzymywać jako pierwszy, wystarczy się zapisać!
Cennik
Odbitki, Zdję™cia XXL,
FotoObrazy, FotoPrezenty,
Kalendarze...
Dostawa od 0,00 zł‚
Jedynie u nas tysią…ce
Punktów Odbioru w całej Polsce.
Wywoł‚ywanie zdjęć‡
Foto4u.pl to wywołanie odbitek ze zdjęć‡ najtaniej w Internecie.
Promocje
Teraz odbitki zamówisz taniej do
Firma Foto4u wykona dla Ciebie najlepsze odbitki cyfrowe zdjęć‡, Foto Prezenty, Zdjęcia XXL, FotoObrazy na płótnie i Kalendarze. Zamówione przez Internet produkty dostarczamy w 24h do kilku tysięcy Punktów Odbioru w Polsce, m.in:
Warszawa, Kraków, Wrocł‚aw, Gdańsk, Bydgoszcz, Lublin, Poznań„, Łódź, Katowice, Szczecin.
Dążymy do tego aby wykonywane przez nas fotousł‚ugi był‚y w peł‚ni dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta.
Wywoływanie zdjęć‡ odbywa się z wykorzystaniem materiałów firmy KODAK.
Copyright © 2009-2017 Foto4u. All rights reserved.