Trwa przeliczanie zamówienia...

Loading

Najciekawsze wyzwania fotograficzne na 2016 rok

Nadchodzi taki moment, że zwykłe robienie zdjęć nie przynosi nam takiej przyjemności jak kiedyś. Jak temu zaradzić? Odpowiedź jest prosta. W Internecie pojawiają się coraz to nowsze wyzwania fotograficzne, które zachęcają fotografów-amatorów do wspólnej zabawy. Słyszałeś o projekcie 365 dni albo o wyzwaniu selfie? Czy jesteś gotowy podjąć rękawicę?

Kilka słów o wyzwaniach

Wyzwania są często proponowane przez znanych blogerów, fotografów i promuje się je na portalach społecznościowych takich ja Facebook czy Instagram. Zdarzają się akcje w formie konkursów z nagrodami, trwają one jednak na tyle krótko, że trzeba obserwować różne strony, by na nie natrafić. Większość wyzwań jest jednak po to, by motywować do robienia zdjęć, pomagać odkrywać fotografię na nowo i dawać mnóstwo zabawy.

Co jest potrzebne, by wziąć udział w wyzwaniach:
- aparat fotograficzny (może być nawet w smartfonie),
- twój cenny czas,
- odrobina wytrwałości.

Gdzie szukać informacji o aktualnie trwających konkursach-wyzwaniach:
- w mediach społecznościowych,
- w grupach dla miłośników fotografii,
- na portalach branżowych ze sprzętem fotograficznym,
- na blogach fotograficznych,
- na stronach promujących różne konkursy.

Najciekawsze projekty fotograficzne na 2016 rok:

Wyzwanie 365 dni

Jest to jeden z najprostszych i jednocześnie najpopularniejszych wyzwań fotograficznych ostatnich lat. O co w nim chodzi? W projekcie wykonujesz codziennie zdjęcie przez cały rok czyli 365 dni. Wyzwanie warto podjąć dlatego, że dzięki niemu każdego dnia chociaż przez moment będziesz miał aparat w ręce. Możesz fotografować dosłownie wszystko - pogodę, posiłki lub swój nastrój. Bonus? Na koniec roku nie tylko będziesz dumny, że dałeś radę, ale będziesz mógł wywołać odbitki najładniejszych zdjęć i wstawić je do rodzinnego albumu.

Wyzwanie 24 dni

Jeśli czujesz, że nie dasz rady wykonywać zdjęć codziennie przez 365 dni, warto rozważyć krótszy, np. 24 dniowy projekt fotograficzny. Jeśli chcesz podjąć wyzwanie, wykonuj zdjęcia codziennie przez 24 dni lub po 2 zdjęcia każdego tygodnia przez cały rok.

Wyzwanie Dzień z twojego życia

W tym projekcie chodzi o to, by wykonywać zdjęcia dosłownie przez cały dzień. Brzmi zdumiewająco, jednak dlaczego nie spróbować? Przygotuj aparat, zapasowe baterie, kilka kart pamięci i podejmij rękawicę (możesz oczywiście użyć smartfona, ale również może nie dać rady). Staraj się pokazać to, jak wygląda twój normalny dzień - zaspane twarze bliskich o poranku, spacer z psem, twoje dziecko uczące się rysować itd. Na koniec dnia będziesz zdziwiony, jak wiele pięknych momentów umyka twojej uwadze.

30 dni wdzięczności

W tym wyzwaniu spróbuj codziennie przez 30 dni fotografować to, za co jesteś danego dnia wdzięczny lub co sprawia ci wyjątkową radość. Czy tego dnia poprawiła ci humor poranna kawa z ulubionym ciastem? Może jesteś wdzięczny za to, że twoi najbliżsi mają czas na wartościową rozmowę i wiesz, że są twoim wsparciem? Gdy obejrzysz fotografie po 30 dniach zrozumiesz co jest dla ciebie ważne i co naprawdę cię uszczęśliwia. Ciekawym pomysłem jest wybranie jednego, ulubionego zdjęcia i zamówienie obrazu XXL na ścianę - wtedy wystarczy jedno spojrzenie, by znów poczuć emocje i miłe odczucia związane z tamtym dniem.

100 dni.

No właśnie - 100 dni czego? To wyzwanie daje szerokie pole do popisu. Jego podstawowym założeniem jest oczywiście wykonywanie zdjęć przez ponad 3 miesiące o dowolnej tematyce. Pomyśl, czy chciałbyś wykonać fotografie o tematyce: 100 dni lata, 100 dni zimy, 100 dni swojego szczęścia, a może 100 dni z życia twojego dziecka? Pamiętaj, by dobrze się bawić i wybrać temat, który zapewni przede wszystkim dużo uśmiechu.

Wyzwanie ABC

To wyzwanie nie posiada ram czasowych, jednak wymaga innego rodzaju zaangażowania. Polski alfabet zawiera 32 litery - by sprostać wyzwaniu, wykonaj fotografię nawiązując jej tematyką do każdej z nich. A - arbuz, aparat, atrakcyjność, abażur? Każde skojarzenie i słowo, które przyjdzie ci do głowy jest dobre! Tutaj nie da się popełnić błędu.

Wyzwanie 52

Ten projekt polega na wykonywaniu zdjęć przez 52 tygodnie (1 zdjęcie tygodniowo). Jest to świetna alternatywa dla dłuższych wyzwań, które czasami ciężko dotrzymać. W Internecie istnieje wiele

ciekawych list, które proponują odmienne zadania na każdy tydzień. Spróbuj poszukać jednej z nich lub staraj się po prostu każdego tygodnia podjąć inny temat.

Wyzwanie selfie

Projekt dla miłośników robienia selfie. Nie ma ograniczeń czasowych, jednak najlepiej założyć sobie ramy tygodnia lub miesiąca. By sprostać wyzwaniu każdego dnia wykonuj sobie selfie - możesz dodawać je od razu na swój profil na Instagramie lub na inne profile społecznościowe. Nie wiesz jak robić idealne selfie - przypomnij sobie wraz z naszą wcześniejszą poradą!

Wyzwanie szyte na miarę

Każde z powyższych wyzwań możesz dopasować idealnie pod siebie - nie masz siły wykonywać zdjęć codziennie przez 365 dni? Wybierz wyzwania nieograniczone w czasie lub po prostu trwające maksymalnie miesiąc. Warto jednak spróbować przynajmniej jednego z nich by sprawdzić, czy jesteś w stanie nie tylko wytrwać, ale i poprawić swoje fotograficzne umiejętności. W końcu możesz robić zdjęcia nawet swoim smartfonem!

Trzymamy kciuki za waszą wytrwałość - chętnie dowiemy się, które z wyzwań udało wam się zrealizować i jakie są jego rezultaty.

« wstecz
Cennik
Odbitki, Zdjęcia XXL,
FotoObrazy, FotoPrezenty,
Kalendarze...
Dostawa od 0,00 zł
Jedynie u nas tysiące
Punktów Odbioru w całej Polsce.
Wywoływanie zdjęć
Foto4u.pl to wywołanie odbitek ze zdjęć najtaniej w Internecie.
Promocje
Teraz odbitki zamówisz taniej do
Firma Foto4u wykona dla Ciebie najlepsze odbitki cyfrowe zdjęć, Foto Prezenty, Zdjęcia XXL, FotoObrazy na płótnie i Kalendarze. Zamówione przez Internet produkty dostarczamy w 24h do kilku tysięcy Punktów Odbioru w Polsce, m.in:
Warszawa, Kraków, Wrocław, Gdańsk, Bydgoszcz, Lublin, Poznań, Łódź, Katowice, Szczecin.
Dążymy do tego aby wykonywane przez nas fotousługi były w pełni dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta.
Wywoływanie zdjęć odbywa się z wykorzystaniem materiałów firmy KODAK.
Copyright © 2009-2017 Foto4u. All rights reserved.


Ładowanie danych...