Porady

Ciąża w obiektywie - czyli jak robić ciążowe zdjęcia?
Ciąża w obiektywie - czyli jak robić ciążowe zdjęcia?

Błogosławiony stan jest dla wielu osób niekończącym się źródłem radości, odliczaniem dni do przyjęcia na świat wyczekiwanego potomka. Wykonywanie sesji zdjęciowej noworodkom staje się coraz bardziej popularne, jednak dlaczego nie zrobić zdjęcia dziecku, które znajduje się jeszcze w brzuchu mamy? Jeśli zastanawiacie się, jak uchwycić wasz ciążowy brzuszek, zapraszamy do lektury.

Zdjęcia kobiet w ciąży stają się coraz bardziej popularne i nie musimy wcale przejmować się tym, że nasze koleżanki patrzą na nas dziwnie. Niegdyś nikt nie pomyślał o tym, żeby uwiecznić stan błogosławiony, w którym kobieta wygląda majestatycznie, nie mówiąc o tym, że wzbudza szczere, głębokie uczucia. Najlepszą opcją byłoby wykupienie sesji u profesjonalnego fotografa, jednak po pierwsze nie każdy chce pozować w ciąży przed nieznajomym fotografem, a po drugie niektórzy z nas sami chcieliby poeksperymentować z ciążowymi zdjęciami i dla nich właśnie powstał ten tekst. Jak zatem jak przygotować się do sesji?

Zdjęcia najlepiej robić na początku trzeciego trymestru ciąży, gdyż brzuszek jest dobrze widoczny, a twarz nie jest jeszcze mocno napuchnięta.

Wskazówki dla Ciebie: Zrób zdjęcie na łonie natury, które lekko przycina głowę i część nóg. Skupi to uwagę zarówno na twarzy jak i na twoim ciążowym brzuchu.

Dzień wcześniej zrezygnuj z obcisłych ubrań i bielizny, która zostawi widoczne ślady na skórze, zwłaszcza jeśli chcesz zrobić zdjęcia odsłoniętego brzucha.

Wskazówki dla Ciebie: Nie musisz pokazywać wyłącznie swojego brzucha. Możesz poprosić męża lub przyjaciółkę, żeby zrobiła z dłoni serduszko, po którym zostanie ślad na brzuchu. Jeśli robisz zdjęcia odsłoniętego brzucha, ubrania powinny być zwiewne i delikatne.

Pamiętaj, żeby przed rozpoczęciem zdjęć być w dobrym nastroju. Nie stresuj się tym, jak wyjdą zdjęcia. Najważniejsze, żeby była to dobra zabawa.

Wskazówki dla Ciebie: Pokaż swój dobry nastrój i pozytywną energię! Załóż luźniejsze ubrania, stwórz scenę, która o czymś opowiada, posiada oryginalny klimat. Kto powiedział, że sesja zdjęciowa musi być poważna?

Pomyśl o zaangażowaniu do sesji męża lub partnera. Wspólne zdjęcia będą wspaniałym uwiecznieniem waszej całej rodziny, zanim jej ostatni członek pojawi się jeszcze na świecie. Przy okazji męskość dobrze kontrastuje z delikatnością i kruchością kobiet w ciąży, pokazuje zaangażowanie i ciepło rodzinne.

Wskazówki dla Ciebie: Nie zapominaj o przygotowaniu ubrań mężowi i dopasowaniu jego stylu do własnego, przynajmniej podczas sesji. Jeśli jesteś ubrana w kaszmirowy sweterek i luźną sukienkę, garnitur może wyglądać dosyć dziwnie.

Zastanów się nad doborem ubrań. Na wielu zdjęciach widać zwiewne, długie suknie, jednak równie dobrze można użyć dopasowanych ubrań, które podkreślą i uwidocznią brzuszek.

Wskazówki dla Ciebie: Nie przejmuj się, po prostu załóż coś, w czym dobrze się czujesz. Wiemy, że czas ciąży to zupełna wymiana garderoby, jednak z całą pewnością masz swoje ulubione ubrania. Nie ma sensu kupować setki ubrań, zwłaszcza że za parę miesięcy wrócisz do swojej poprzedniej figury.

Warto być kreatywnym. Najciekawsze zdjęcia ciążowe charakteryzują się niebanalnym pomysłem i jego wykonaniem. Oczywiście, zdjęcie z dłońmi na brzuchu jest piękne i czułe, jednak wszyscy mają podobne zdjęcia. Być może zdjęcie z namalowanym na brzuchu napisem "Dziecko w drodze" albo zabawną interpretacją procesu rozwoju ciąży aż do urodzenia dziecka? Wiele zależy od waszej pomysłowości i inwencji.

Wskazówki dla Ciebie: Słynne są zdjęcia z napisem "Loading. 50%" lub samoprzylepnymi karteczkami z napisanymi na nich możliwymi imionami dziecka. Możesz zawsze zaangażować całą rodzinkę do uchwycenia naprawdę zabawnego zdjęcia.

Jeśli nie jest to twoja pierwsza ciąża, do sesji zdjęciowej możesz zaangażować pozostałe dzieci, które mogą trzymać tabliczki z napisem "Jestem jedynakiem do." lub po prostu z czułością obejmować nienarodzonego brata lub siostrę.

Wskazówki dla Ciebie: Dzieci zawsze mocno wyczekują narodzin ich małego brata lub siostry, dlatego warto dać im jeszcze więcej radości pozwalając zaangażować się w zabawę, którą przecież jest każda sesja zdjęciowa.

Pomimo tego, że na zdjęciu skupiamy się na ciążowym brzuchu, nie można zapominać o wykonaniu lekkiego aczkolwiek dokładnego makijażu, który będzie podkreślał atuty przyszłej mamy.

Wskazówki dla Ciebie: Poza makijażem ważne są również paznokcie, które często widać na zdjęciu. Nie musisz od razu zamawiać wizyty u kosmetyczki, jednak zadbaj o to, aby były czyste i wypielęgnowane.

Ciążowe fotografie cieszą się rosnącą popularnością, gdyż jak wiadomo oczekiwanie na dziecko jest wielkim przeżyciem dla obojga rodziców, które warto uwiecznić na zdjęciach. Nie przejmuj się, jeśl pierwsze zdjęcia nie wyjdą tak jak oczekiwałaś, próbuj zmieniać pozy, kąty swojego ciała i ułożenie włosów czy ubrań. Być może ładniej będziesz wyglądać z odsłoniętym brzuchem i upiętymi włosami? Nie bój się zaangażować bliskie ci osoby, być może zdjęcie z przyszłą babcią lub dziadkiem, które stanie się wspaniałą pamiątką do albumu?

Gdy sesja będzie już gotowa, nie zapomnij o wywołaniu odbitek i stworzeniu pięknego ciążowego albumu, który będzie pamiątką jednych z najpiękniejszych miesięcy w Twoim życiu.

PODOBAŁ CI SIĘ TEN ARTYKUŁ?

Więcej tego typu treści możesz otrzymywać jako pierwszy, wystarczy się zapisać, akceptując tym samym regulamin i politykę prywatności

Możesz wypisać się z subskrybcji w dowolnym momencie klikając w odpowiedni link znajdujący się w wiadomości email.
Cennik
Odbitki, Zdjęcia XXL,
FotoObrazy, FotoPrezenty,
Kalendarze...
Dostawa od 0,00 zł
Jedynie u nas tysiące
Punktów Odbioru w całej Polsce.
Wywoływanie zdjęć
Foto4u.pl to wywołanie odbitek ze zdjęć najtaniej w Internecie.
Promocje
Teraz odbitki zamówisz taniej do
Firma Foto4u wykona dla Ciebie najlepsze odbitki cyfrowe zdjęć, Foto Prezenty, Zdjęcia XXL, FotoObrazy na płótnie i Kalendarze. Zamówione przez Internet produkty dostarczamy w 24h do kilku tysięcy Punktów Odbioru w Polsce, m.in:
Warszawa, Kraków, Wrocław, Gdańsk, Bydgoszcz, Lublin, Poznań, Łódź, Katowice, Szczecin.
Dążymy do tego aby wykonywane przez nas fotousługi były w pełni dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta.
Wywoływanie zdjęć odbywa się z wykorzystaniem materiałów firmy KODAK.
Copyright © 2009-2017 Foto4u. All rights reserved.