Produkty: Jak przygotować zdjęcia przed złożeniem zamówienia?

Zdjęcia do albumów powinny być wykonane w dobrej rozdzielczości, która pozwoli na wyraźny wydruk zdjęć. Na fotografii wykonanej w najwyższej jakości nie widać pikseli, nawet jeśli oglądamy ją przy powiększeniu. Rozdzielczość odbitki w takiej jakości mieści się w przedziale 220-300 dpi. Jest to pożądana jakość zdjęć przesyłanych do zamówienia. Zdjęcia dobrej jakości mieszczą się w przedziale 160-220 dpi, a fotografie poniżej tej wartości mogą nie spełniać oczekiwań po wydruku.
Zamawianie - przygotowanie zdjęcia przed złożeniem zamówienia
UWAGA: Sztuczne zwiększanie rozdzielczości zdjęcia nie pozwoli na otrzymanie lepszej jakości (mniejsze zdjęcie z aparatu, sztucznie powiększane w programie graficznym).
Poza rozdzielczością, ważne jest przygotowanie zdjęć w odpowiednim formacie. Akceptowalne przez nas formaty to JPEG, które posiadają rozszerzenie "jpg" oraz "jpeg" , PNG z rozszerzeniem "png" oraz TIFF "tif", a także bitmapy BMP. Najpopularniejszym formatem zapisu plików graficznych jest JPEG, a najlepszy z punktu widzenia jakości TIFF. W praktyce naświetlania nie widać jednak dużej różnicy między zdjęciami zapisanymi w obu formatach, o ile mają one rozdzielczość odpowiednią do składanego zamówienia.
Ważne jest również odpowiednie skadrowanie zdjęć. Część plików pochodzących z aparatów cyfrowych, zwłaszcza tzw. kompaktowych, posiada proporcje boków zdjęcia 4:3, a np. odbitki 10x15 cm to proporcje 3:2. Z tego powodu wskazaniem dla cyfrowych zdjęć z takich aparatów jest format odbitek 10x13 cm, który będzie bardziej dopasowany do obrazu z matrycy aparatu. Jeśli natomiast nasz aparat robi zdjęcia o proporcjach boków 3:2, to właściwym wyborem jest format 10x15 cm. Niewłaściwy dobór formatu odbitek spowoduje, że część zdjęcia zostanie obcięta podczas naświetlania na papierze fotograficznym.
Więcej szczegółowych informacji na temat zdjęć, ich proporcji i sposobu kadrowania można przeczytać TUTAJ.
Trwa przeliczanie zamówienia...

Loading
Cennik
Odbitki, Zdjęcia XXL,
FotoObrazy, FotoPrezenty,
Kalendarze...
Punkty Odbioru
Jedynie u nas tysiące
Punktów Odbioru w całej Polsce.
Wywoływanie zdjęć
Foto4u.pl to wywołanie odbitek ze zdjęć najtaniej w Internecie.
Promocje
Teraz odbitki zamówisz taniej do
Firma Foto4u wykona dla Ciebie najlepsze odbitki zdjęć online, Foto Prezenty, FotoPlakaty, FotoObrazy na płótnie, FotoObrazy na płótnie w ramach, Zdjęcia w ramach, Zdjęcia na Szkle Akrylowym, Zdjęcia na Piance PVC, Zdjęcia na Alu Dibond, Zdjęcia na biurko na akrylu. Zamówione przez Internet produkty dostarczamy w 24h do kilku tysięcy Punktów Odbioru w Polsce, m.in:
Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Bydgoszcz, Lublin, Katowice, Szczecin.
Dążymy do tego aby wykonywane przez nas fotousługi były w pełni dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta.
Wywoływanie zdjęć odbywa się z wykorzystaniem materiałów firmy Fujifilm.
Copyright © 2009-2024 Foto4u. All rights reserved.