Odbitki 10x13

Standardowy format odbitek 10x13
Wywoływanie odbitek w formacie 10x13 (dokładnie 10,2 x 13,6 cm) , to jeden z najpopularniejszych wyborów amatorów fotografii cyfrowej. Pasuje on do zdjęć, które zapisujemy na kartach pamięci większości naszych kompaktowych aparatów cyfrowych, które zapisują obraz o proporcji boków 3:4. Dzięki temu, możemy być pewni, że nasze odbitki nie zostaną pozbawione elementów mieszczących się w oryginalnym kadrze. Wywołanie zdjęć w formacie 10x13 nadaje się do większości albumów fotograficznych i świetnie uzupełni archiwum stworzone z odbitek 9x13, które wykonane zostały innym aparatem, zapisującym obraz o proporcji 2:3. Mały format doskonale ukryje niedoskonałości obrazu źródłowego - problemów z ostrością czy kontrastem.

Wywoływanie zdjęć online w linii Standard

Wywołanie w linii Standard
Nasz fotolab internetowy umożliwia wywoływanie odbitek w dwóch liniach papieru fotograficznego. Linia standardowa daje możliwość zachowania dobrej relacji pomiędzy ceną a jakością - zapewnia optymalny kontrast zdjęcia, odpowiednie nasycenie kolorów odbitki, a także prawidłową ostrość.
Wywołanie zdjęć w Foto4U w linii standardowej kosztuje:
 • Zamówienie od 500 zdjęć - 0,25 zł
 • Zamówienie 300 - 499 zdjęć - 0,29 zł
 • Zamówienie 200 - 299 zdjęć - 0,34 zł
 • Zamówienie 100 - 199 zdjęć - 0,36 zł
 • Zamówienie 10 - 99 zdjęć - 0,38 zł
 • Zamówienie do 9 zdjęć - 0,19 zł

Wywoływanie zdjęć online w linii Premium Fujicolor HD Supreme

Wywołanie w linii Prestige
Linia Premium pozwala na wywoływanie odbitek na nieco grubszym papierze. Wybierając właśnie tę opcję możemy być pewni, że nasze odbitki będą miały najwyższą jakość: doskonałe nasycenie kolorów i ostrość, perfekcyjny kontrast oraz balans czerni i bieli.
Wywołanie zdjęć w Foto4U w linii Premium kosztuje:
 • Zamówienie od 1000 zdjęć - 0,30 zł
 • Zamówienie 500 - 999 zdjęć - 0,33 zł
 • Zamówienie 300 - 499 zdjęć - 0,38 zł
 • Zamówienie 200 - 299 zdjęć - 0,43 zł
 • Zamówienie 100 - 199 zdjęć - 0,45 zł
 • Zamówienie do 99 zdjęć - 0,48 zł

Wolisz odbitki Matowe czy Błyszczące?

Matowe
Błyszczące
W Foto4U masz również do wyboru dwie opcje każdej linii papieru fotograficznego - wywołanie odbitek błyszczących lub matowych. Odbitki błyszczące wyróżniają się wiernym oddaniem wszystkich parametrów obrazu źródłowego. Miejmy jednak na uwadze, że im lepsza rozdzielczość pliku źródłowego, tym lepszą jakość uzyskamy. W formacie 10x13 minimalna rozdzielczość wynosi 1205 x 1500 pikseli. Z kolei papier matowy wyróżnia się delikatną powierzchnią, przypominającą pomarańczową skórkę, dlatego nie powstają na nim odbicia światła i odciski palców.

Sposoby kadrowania

Zdjęcia wykonywane za pomocą aparatów cyfrowych charakteryzują się proporcjami 3:2 lub 4:3. Jest to ważna informacja, którą powinniśmy znać w czasie zamawiania odbitek o określonym formacie. Jeśli proporcje wybrane w ustawieniach aparatu nie będą zgadzały się z proporcjami odbitek, fotografia będzie musiała zostać przez nas skadrowana. Oto dostępne sposoby kadrowania zdjęć:
 • 1.    

  FIT - wpasowanie zdjęcia

  Zdjęcie zostaje wpasowane do formatu w taki sposób, by obraz mieścił się w kadrze, pozostawiając z boków białe paski. FIT warto wybrać wtedy, gdy ważne są górne lub dolne części zdjęcia, które nie mogą zostać przycięte.
 • 2.    

  FILL - nałożenie zdjęcia

  Zdjęcie zostaje wpasowane do formatu w taki sposób, że jego górna i dolna część zostaje nieco przycięta. FILL warto wybrać wtedy, gdy zależy nam na zadruku całego formatu odbitki oraz gdy najważniejsze elementy fotografii znajdują się na środku.
 • 3.    

  FILL z ramką

  Zdjęcie zostaje wpasowane do formatu w taki sposób, że jego elementy nie są przycinane, a wokoło powstaje biała ramka o grubości 5 mm. FILL z ramką warto wybrać wtedy, gdy chcemy zachować cały kadr i zależy nam na dodatkowych efektach wizualnych. Pamiętajmy o tym, że ze względów technicznych zdjęcia są zawsze przycinane ok. 1,5 mm na obwodzie (dotyczy wszystkich sposobów kadrowania).
Sposoby kadrowania
W większości aparatów cyfrowych można samodzielnie ustawić proporcje boków w menu. Jeśli nie jest to możliwe, powinniśmy spróbować ustalić zależność między wielkością zdjęcia, a jego proporcjami. Przykładowo fotografia o rozmiarze 1600x2000 px oznacza format 4:3. By obliczyć proporcje boków dla dowolnych wymiarów należy podzielić długość przez szerokość zdjęcia. Wynik dzielenia zbliżony do 1,5 oznacza format 3:2, a do 1,3 format 4:3.
Najpopularniejsze formaty odbitek dostępne w fotolabie Foto4U i proporcje boków:
Jeśli zamówimy jeden z niestandardowych rozmiarów odbitek np. format kwadratowy czy panoramiczny, musimy wybrać jeden ze sposobów kadrowania. Podejmując decyzję odnośnie formatu pamiętajmy o tym, że albumy i ramki na zdjęcia dostępne w sklepach są dostosowane do proporcji 2:3 lub 4:3 - przed złożeniem zamówienia upewnijmy się, że wszystko będzie do siebie pasowało.
Graficy pracujący w laboratorium Foto4U za każdym razem dokładnie oceniają plik i dopasowują go do wybranego, w czasie składania zamówienia odbitek, sposobu kadrowania. Jeśli wolą Państwo samodzielnie wykadrować zdjęcia przed złożeniem zamówienia w fotolabie Foto4U, polecamy skorzystanie z darmowych programów dostępnych w Internecie.
Trwa przeliczanie zamówienia...

Loading
Cennik
Odbitki, Zdjęcia XXL,
FotoObrazy, FotoPrezenty,
Kalendarze...
Punkty Odbioru
Jedynie u nas tysiące
Punktów Odbioru w całej Polsce.
Wywoływanie zdjęć
Foto4u.pl to wywołanie odbitek ze zdjęć najtaniej w Internecie.
Promocje
Teraz odbitki zamówisz taniej do
Firma Foto4u wykona dla Ciebie najlepsze odbitki zdjęć online, Foto Prezenty, FotoPlakaty, FotoObrazy na płótnie, FotoObrazy na płótnie w ramach, Zdjęcia w ramach, Zdjęcia na Szkle Akrylowym, Zdjęcia na Piance PVC, Zdjęcia na Alu Dibond, Zdjęcia na biurko na akrylu. Zamówione przez Internet produkty dostarczamy w 24h do kilku tysięcy Punktów Odbioru w Polsce, m.in:
Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Bydgoszcz, Lublin, Katowice, Szczecin.
Dążymy do tego aby wykonywane przez nas fotousługi były w pełni dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta.
Wywoływanie zdjęć odbywa się z wykorzystaniem materiałów firmy Fujifilm.
Copyright © 2009-2024 Foto4u. All rights reserved.