Odbitki 10x15

Standardowy format odbitek 10x15
Najpopularniejszy format na wywołanie zdjęć, który króluje wśród miłośników fotografii, to zdecydowanie 10x15 cm. Dokładny format wynikający z cali to 4" x 6" czyli 10,2 x 15,2 cm. Takie odbitki są niezawodne i najbardziej uniwersalne, ponieważ ich proporcja boków 2:3 jest odpowiednia dla większości aparatów cyfrowych, lustrzanek, a także bezlusterkowców. Nadają się również do każdej tematyki zdjecia, jaką tylko możemy potrzebować: reportaż z uroczystości rodzinnych, pamiątka z wakacji czy chwile z życia codziennego. Możemy je umieścić w naszych domowych archiwach, a także powiesić w ramce na ścianie. Wywoływanie odbitek w fotolabie internetowym Foto4u jest niezwykle proste i polecamy korzystać z usług fotograficznych regularnie, aby zachowywać piękne wspomnienia w formie zdjęcia w formacie 10x15.

Wywoływanie zdjęć online w linii Standard

Wywołanie w linii Standard
Ograniczony budżet na wywoływanie odbitek nie jest u nas problemem. Nasza oferta na wywołanie zdjęć w linii Standard, to niezwykle ekonomiczna opcja, pozwalająca na uzyskanie dużej ilości odbitek w optymalnej cenie i dobrej jakości. Linia standardowa pozwala na osiągnięcie dobrego kontrastu, wysokiego nasycenia kolorów i oddanie wiernej ostrości. Wywołanie zdjęć w formacie 10x15 w linii standardowej kosztuje:
 • Zamówienie od 500 zdjęć - 0,23 zł
 • Zamówienie 300 - 499 zdjęć - 0,29 zł
 • Zamówienie 200 - 299 zdjęć - 0,34 zł
 • Zamówienie 100 - 199 zdjęć - 0,36 zł
 • Zamówienie 10 - 99 zdjęć - 0,38 zł
 • Zamówienie do 9 zdjęć - 0,19 zł

Wywoływanie zdjęć online w linii Premium Fujicolor HD Supreme

Wywołanie w linii Prestige
Jeśli zależy nam na uzyskanie najlepszych parametrów jakościowych zdjęcia, polecamy wybrać opcję Premium. Wywoływanie odbitek w linii Premium gwarantuje najlepsze efekty pod względem: nasycenia kolorów, balansu czerni i bieli, ostrości i kontrastu. W zależności od wielkości zamówienia, nasze usługi na wywołanie zdjęć w linii Premium, mają następujące ceny:
 • Zamówienie od 1000 zdjęć - 0,32 zł
 • Zamówienie 500 - 999 zdjęć - 0,33 zł
 • Zamówienie 300 - 499 zdjęć - 0,38 zł
 • Zamówienie 200 - 299 zdjęć - 0,43 zł
 • Zamówienie 100 - 199 zdjęć - 0,45 zł
 • Zamówienie do 99 zdjęć - 0,48 zł

Wolisz odbitki Matowe czy Błyszczące?

Matowe
Błyszczące
Dodatkowo w Foto4U możemy wybrać dwie opcje papieru fotograficznego na wywołanie zdjęć. Klasyczny papier matowy ma ogromne zalety funkcjonalne - przeciwdziała powstawaniu odbić światła i odcisków palców po kontakcie z dłonią. Z kolei papier błyszczący sprawia, że wywoływanie odbitek zyskuje na jakości. Najlepsze efekty uzyskamy przy rozdzielczości odbitki minimum 1200x1800 pikseli.

Sposoby kadrowania

Zdjęcia wykonywane za pomocą aparatów cyfrowych charakteryzują się proporcjami 3:2 lub 4:3. Jest to ważna informacja, którą powinniśmy znać w czasie zamawiania odbitek o określonym formacie. Jeśli proporcje wybrane w ustawieniach aparatu nie będą zgadzały się z proporcjami odbitek, fotografia będzie musiała zostać przez nas skadrowana. Oto dostępne sposoby kadrowania zdjęć:
 • 1.    

  FIT - wpasowanie zdjęcia

  Zdjęcie zostaje wpasowane do formatu w taki sposób, by obraz mieścił się w kadrze, pozostawiając z boków białe paski. FIT warto wybrać wtedy, gdy ważne są górne lub dolne części zdjęcia, które nie mogą zostać przycięte.
 • 2.    

  FILL - nałożenie zdjęcia

  Zdjęcie zostaje wpasowane do formatu w taki sposób, że jego górna i dolna część zostaje nieco przycięta. FILL warto wybrać wtedy, gdy zależy nam na zadruku całego formatu odbitki oraz gdy najważniejsze elementy fotografii znajdują się na środku.
 • 3.    

  FILL z ramką

  Zdjęcie zostaje wpasowane do formatu w taki sposób, że jego elementy nie są przycinane, a wokoło powstaje biała ramka o grubości 5 mm. FILL z ramką warto wybrać wtedy, gdy chcemy zachować cały kadr i zależy nam na dodatkowych efektach wizualnych. Pamiętajmy o tym, że ze względów technicznych zdjęcia są zawsze przycinane ok. 1,5 mm na obwodzie (dotyczy wszystkich sposobów kadrowania).
Sposoby kadrowania
W większości aparatów cyfrowych można samodzielnie ustawić proporcje boków w menu. Jeśli nie jest to możliwe, powinniśmy spróbować ustalić zależność między wielkością zdjęcia, a jego proporcjami. Przykładowo fotografia o rozmiarze 1600x2000 px oznacza format 4:3. By obliczyć proporcje boków dla dowolnych wymiarów należy podzielić długość przez szerokość zdjęcia. Wynik dzielenia zbliżony do 1,5 oznacza format 3:2, a do 1,3 format 4:3.
Najpopularniejsze formaty odbitek dostępne w fotolabie Foto4U i proporcje boków:
Jeśli zamówimy jeden z niestandardowych rozmiarów odbitek np. format kwadratowy czy panoramiczny, musimy wybrać jeden ze sposobów kadrowania. Podejmując decyzję odnośnie formatu pamiętajmy o tym, że albumy i ramki na zdjęcia dostępne w sklepach są dostosowane do proporcji 2:3 lub 4:3 - przed złożeniem zamówienia upewnijmy się, że wszystko będzie do siebie pasowało.
Graficy pracujący w laboratorium Foto4U za każdym razem dokładnie oceniają plik i dopasowują go do wybranego, w czasie składania zamówienia odbitek, sposobu kadrowania. Jeśli wolą Państwo samodzielnie wykadrować zdjęcia przed złożeniem zamówienia w fotolabie Foto4U, polecamy skorzystanie z darmowych programów dostępnych w Internecie.
Trwa przeliczanie zamówienia...

Loading
Cennik
Odbitki, Zdjęcia XXL,
FotoObrazy, FotoPrezenty,
Kalendarze...
Punkty Odbioru
Jedynie u nas tysiące
Punktów Odbioru w całej Polsce.
Wywoływanie zdjęć
Foto4u.pl to wywołanie odbitek ze zdjęć najtaniej w Internecie.
Promocje
Teraz odbitki zamówisz taniej do
Firma Foto4u wykona dla Ciebie najlepsze odbitki zdjęć online, Foto Prezenty, FotoPlakaty, FotoObrazy na płótnie, FotoObrazy na płótnie w ramach, Zdjęcia w ramach, Zdjęcia na Szkle Akrylowym, Zdjęcia na Piance PVC, Zdjęcia na Alu Dibond, Zdjęcia na biurko na akrylu. Zamówione przez Internet produkty dostarczamy w 24h do kilku tysięcy Punktów Odbioru w Polsce, m.in:
Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Bydgoszcz, Lublin, Katowice, Szczecin.
Dążymy do tego aby wykonywane przez nas fotousługi były w pełni dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta.
Wywołanie zdjęć odbywa się z wykorzystaniem materiałów firmy Fujifilm.
Copyright © 2009-2024 Foto4u. All rights reserved.