Odbitki 15x21

Standardowy format odbitek 15x21
Format 15x21 idealnie nadaje się na wywołanie zdjęć, które mają zachować szczególnie ważne wspomnienia, które zostaną z nami na wiele lat. Bardzo często wybierany jest do zdjęć rodzinnych: ślubnych czy komunijnych. Rozmiar ten jest wręcz stworzony do oprawiania odbitki w ramkę i powieszenia na ścianę - dobrze oddaje nawet najdrobniejsze detale, a w dodatku zachowuje dobrą jakość pierwotnego obrazu, zapisanego w pamięci aparatu fotograficznego. Wywoływanie odbitek w formacie 15x21 da nam standardowo odbitki o proporcji boków 4:3, ale ze względu na wielkość obrazu, możemy go wykadrować do proporcji 2:3.

Wywoływanie zdjęć online w linii Standard

Wywołanie w linii Standard
Wywoływanie odbitek do celów prywatnych może odbywać się na papierze fotograficznym linii Standard. Jest to zdecydowanie bardziej ekonomiczna opcja, na rzecz której nie musimy rezygnować z dobrej jakości. Linia standardowa pozwoli nam uzyskać dla odbitki: odpowiednie nasycenie barw, poprawną ostrość i dobry kontrast. Wywołanie zdjęć w formie wydruku standardowego, kosztuje:
 • Zamówienie od 500 zdjęć - 0,59 zł
 • Zamówienie 300 - 499 zdjęć - 0,62 zł
 • Zamówienie 200 - 299 zdjęć - 0,63 zł
 • Zamówienie 100 - 199 zdjęć - 0,66 zł
 • Zamówienie 10 - 99 zdjęć - 0,68 zł
 • Zamówienie do 9 zdjęć - 0,69 zł

Wywoływanie zdjęć online w linii Premium Fujicolor HD Supreme

Wywołanie w linii Prestige
Osoby, które wywoływanie odbitek traktują bardziej profesjonalnie, będą zachwycone efektami uzyskanymi dzięki linii papieru Premium. Jest on nieco grubszy i gwarantuje: idealne nasycenie kolorów odbitki, znakomity balans barw czerni i szarości oraz doskonały kontrast i ostrość zdjęcia. Wywołanie zdjęć na papierze linii premium, kosztuje:
 • Zamówienie od 1000 zdjęć - 0,66 zł
 • Zamówienie 500 - 999 zdjęć - 0,68 zł
 • Zamówienie 300 - 499 zdjęć - 0,71 zł
 • Zamówienie 200 - 299 zdjęć - 0,73 zł
 • Zamówienie 100 - 199 zdjęć - 0,76 zł
 • Zamówienie do 99 zdjęć - 0,78 zł

Wolisz odbitki Matowe czy Błyszczące?

Matowe
Błyszczące
Mając na uwadze indywidualne potrzeby klientów, z naszej oferty na wywołanie zdjęć można również wybrać dwa typy powierzchni odbitki. Delikatna powierzchnia papieru matowego przypomina pomarańczową skórkę, która skutecznie ogranicza powstawanie odbić światła i odcisków palców po kontakcie z dłonią. Z kolei wywoływanie odbitek na papierze błyszczącym gwarantuje najlepszą jakość parametrów obrazu (przy rozdzielczości niż 1795 x 2551).

Sposoby kadrowania

Zdjęcia wykonywane za pomocą aparatów cyfrowych charakteryzują się proporcjami 3:2 lub 4:3. Jest to ważna informacja, którą powinniśmy znać w czasie zamawiania odbitek o określonym formacie. Jeśli proporcje wybrane w ustawieniach aparatu nie będą zgadzały się z proporcjami odbitek, fotografia będzie musiała zostać przez nas skadrowana. Oto dostępne sposoby kadrowania zdjęć:
 • 1.    

  FIT - wpasowanie zdjęcia

  Zdjęcie zostaje wpasowane do formatu w taki sposób, by obraz mieścił się w kadrze, pozostawiając z boków białe paski. FIT warto wybrać wtedy, gdy ważne są górne lub dolne części zdjęcia, które nie mogą zostać przycięte.
 • 2.    

  FILL - nałożenie zdjęcia

  Zdjęcie zostaje wpasowane do formatu w taki sposób, że jego górna i dolna część zostaje nieco przycięta. FILL warto wybrać wtedy, gdy zależy nam na zadruku całego formatu odbitki oraz gdy najważniejsze elementy fotografii znajdują się na środku.
 • 3.    

  FILL z ramką

  Zdjęcie zostaje wpasowane do formatu w taki sposób, że jego elementy nie są przycinane, a wokoło powstaje biała ramka o grubości 5 mm. FILL z ramką warto wybrać wtedy, gdy chcemy zachować cały kadr i zależy nam na dodatkowych efektach wizualnych. Pamiętajmy o tym, że ze względów technicznych zdjęcia są zawsze przycinane ok. 1,5 mm na obwodzie (dotyczy wszystkich sposobów kadrowania).
Sposoby kadrowania
W większości aparatów cyfrowych można samodzielnie ustawić proporcje boków w menu. Jeśli nie jest to możliwe, powinniśmy spróbować ustalić zależność między wielkością zdjęcia, a jego proporcjami. Przykładowo fotografia o rozmiarze 1600x2000 px oznacza format 4:3. By obliczyć proporcje boków dla dowolnych wymiarów należy podzielić długość przez szerokość zdjęcia. Wynik dzielenia zbliżony do 1,5 oznacza format 3:2, a do 1,3 format 4:3.
Najpopularniejsze formaty odbitek dostępne w fotolabie Foto4U i proporcje boków:
Jeśli zamówimy jeden z niestandardowych rozmiarów odbitek np. format kwadratowy czy panoramiczny, musimy wybrać jeden ze sposobów kadrowania. Podejmując decyzję odnośnie formatu pamiętajmy o tym, że albumy i ramki na zdjęcia dostępne w sklepach są dostosowane do proporcji 2:3 lub 4:3 - przed złożeniem zamówienia upewnijmy się, że wszystko będzie do siebie pasowało.
Graficy pracujący w laboratorium Foto4U za każdym razem dokładnie oceniają plik i dopasowują go do wybranego, w czasie składania zamówienia odbitek, sposobu kadrowania. Jeśli wolą Państwo samodzielnie wykadrować zdjęcia przed złożeniem zamówienia w fotolabie Foto4U, polecamy skorzystanie z darmowych programów dostępnych w Internecie.
Trwa przeliczanie zamówienia...

Loading
Cennik
Odbitki, Zdjęcia XXL,
FotoObrazy, FotoPrezenty,
Kalendarze...
Punkty Odbioru
Jedynie u nas tysiące
Punktów Odbioru w całej Polsce.
Wywoływanie zdjęć
Foto4u.pl to wywołanie odbitek ze zdjęć najtaniej w Internecie.
Promocje
Teraz odbitki zamówisz taniej do
Firma Foto4u wykona dla Ciebie najlepsze odbitki zdjęć online, Foto Prezenty, FotoPlakaty, FotoObrazy na płótnie, FotoObrazy na płótnie w ramach, Zdjęcia w ramach, Zdjęcia na Szkle Akrylowym, Zdjęcia na Piance PVC, Zdjęcia na Alu Dibond, Zdjęcia na biurko na akrylu. Zamówione przez Internet produkty dostarczamy w 24h do kilku tysięcy Punktów Odbioru w Polsce, m.in:
Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Bydgoszcz, Lublin, Katowice, Szczecin.
Dążymy do tego aby wykonywane przez nas fotousługi były w pełni dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta.
Wywoływanie zdjęć odbywa się z wykorzystaniem materiałów firmy Fujifilm.
Copyright © 2009-2024 Foto4u. All rights reserved.