Odbitki 13x18

Standardowy format odbitek 13x18
Posiadasz odbitki, które darzysz szczególnym sentymentem - piękny portret ukochanej osoby albo zdjęcie grupowe z bliskimi przyjaciółmi? Idealnym wyborem będzie dla ciebie wywołanie zdjęć w większym formacie, np. 13x18 (12,7 x 17,8 cm), gdzie stosunek boków zdjęcia wynosi 2:3. Odbitki w większym rozmiarze będą dużo lepiej widoczne, a także będą ukazywać dużo więcej szczegółów. Wywoływanie odbitek w tym formacie, to również dobry wybór dla obrazów źródłowych, które mają dobrą jakość i chcemy zachować jego oryginalne parametry.

Wywoływanie zdjęć online w linii Standard

Wywołanie w linii Standard
Większy rozmiar nie oznacza, że musimy wydać fortunę na wywołanie zdjęć. Linia Standard papieru fotograficznego pozwala na uzyskanie dobrego stosunku jakości do ceny. Odbitka ma wtedy odpowiednie nasycenie barw oraz optymalny kontrast i ostrość. W fotolabie internetowym Foto4u, wywoływanie odbitek na standardowym papierze w formacie 13x18 jest gwarancją bardzo atrakcyjnych cen:
 • Zamówienie od 9000 zdjęć - 0,39 zł
 • Zamówienie 1000 - 8999 zdjęć - 0,43 zł
 • Zamówienie 500 - 999 zdjęć - 0,45 zł
 • Zamówienie 300 - 499 zdjęć - 0,46 zł
 • Zamówienie 200 - 299 zdjęć - 0,48 zł
 • Zamówienie do 199 zdjęć - 0,49 zł

Wywoływanie zdjęć online w linii Premium Fujicolor HD Supreme

Wywołanie w linii Prestige
Jeśli chcemy zlecić fotolabowi internetowemu wywołanie zdjęć, z myślą o uzyskaniu jak najlepszej jakości, to powinniśmy wybrać wydruk na papierze fotograficznym linii Premium. Jest on gwarancją uzyskania doskonałych parametrów odbitki w zakresie: nasycenia kolorów, balansu barw czerni i szarości, kontrastu, a także ostrości.
Wywoływanie odbitek na papierze profesjonalnym, kosztuje:
 • Zamówienie od 5000 zdjęć - 0,65 zł
 • Zamówienie 1000 - 4999 zdjęć - 0,68 zł
 • Zamówienie 500 - 999 zdjęć - 0,70 zł
 • Zamówienie 300 - 499 zdjęć - 0,72 zł
 • Zamówienie 100 - 299 zdjęć - 0,74 zł
 • Zamówienie do 99 zdjęć - 0,75 zł

Wolisz odbitki Matowe czy Błyszczące?

Matowe
Błyszczące
W Foto4U istnieje możliwość złożenia zamówienia na wywoływanie odbitek na papierze fotograficznym matowym lub błyszczącym. Papier matowy charakteryzuje się powierzchnią, która przypomina skórkę z pomarańczy, dzięki czemu odbitka nie odbija światła i nie powstają na nich odciski palców. Z kolei papier błyszczący gwarantuje zachowanie dobrej jakości parametrów obrazu źródłowego. Pamiętajmy, aby na wywołanie zdjęć wybierać pliki o rozdzielczości co najmniej 1500 x 2102 pikseli.

Sposoby kadrowania

Zdjęcia wykonywane za pomocą aparatów cyfrowych charakteryzują się proporcjami 3:2 lub 4:3. Jest to ważna informacja, którą powinniśmy znać w czasie zamawiania odbitek o określonym formacie. Jeśli proporcje wybrane w ustawieniach aparatu nie będą zgadzały się z proporcjami odbitek, fotografia będzie musiała zostać przez nas skadrowana. Oto dostępne sposoby kadrowania zdjęć:
 • 1.    

  FIT - wpasowanie zdjęcia

  Zdjęcie zostaje wpasowane do formatu w taki sposób, by obraz mieścił się w kadrze, pozostawiając z boków białe paski. FIT warto wybrać wtedy, gdy ważne są górne lub dolne części zdjęcia, które nie mogą zostać przycięte.
 • 2.    

  FILL - nałożenie zdjęcia

  Zdjęcie zostaje wpasowane do formatu w taki sposób, że jego górna i dolna część zostaje nieco przycięta. FILL warto wybrać wtedy, gdy zależy nam na zadruku całego formatu odbitki oraz gdy najważniejsze elementy fotografii znajdują się na środku.
 • 3.    

  FILL z ramką

  Zdjęcie zostaje wpasowane do formatu w taki sposób, że jego elementy nie są przycinane, a wokoło powstaje biała ramka o grubości 5 mm. FILL z ramką warto wybrać wtedy, gdy chcemy zachować cały kadr i zależy nam na dodatkowych efektach wizualnych. Pamiętajmy o tym, że ze względów technicznych zdjęcia są zawsze przycinane ok. 1,5 mm na obwodzie (dotyczy wszystkich sposobów kadrowania).
Sposoby kadrowania
W większości aparatów cyfrowych można samodzielnie ustawić proporcje boków w menu. Jeśli nie jest to możliwe, powinniśmy spróbować ustalić zależność między wielkością zdjęcia, a jego proporcjami. Przykładowo fotografia o rozmiarze 1600x2000 px oznacza format 4:3. By obliczyć proporcje boków dla dowolnych wymiarów należy podzielić długość przez szerokość zdjęcia. Wynik dzielenia zbliżony do 1,5 oznacza format 3:2, a do 1,3 format 4:3.
Najpopularniejsze formaty odbitek dostępne w fotolabie Foto4U i proporcje boków:
Jeśli zamówimy jeden z niestandardowych rozmiarów odbitek np. format kwadratowy czy panoramiczny, musimy wybrać jeden ze sposobów kadrowania. Podejmując decyzję odnośnie formatu pamiętajmy o tym, że albumy i ramki na zdjęcia dostępne w sklepach są dostosowane do proporcji 2:3 lub 4:3 - przed złożeniem zamówienia upewnijmy się, że wszystko będzie do siebie pasowało.
Graficy pracujący w laboratorium Foto4U za każdym razem dokładnie oceniają plik i dopasowują go do wybranego, w czasie składania zamówienia odbitek, sposobu kadrowania. Jeśli wolą Państwo samodzielnie wykadrować zdjęcia przed złożeniem zamówienia w fotolabie Foto4U, polecamy skorzystanie z darmowych programów dostępnych w Internecie.
Trwa przeliczanie zamówienia...

Loading
Cennik
Odbitki, Zdjęcia XXL,
FotoObrazy, FotoPrezenty,
Kalendarze...
Punkty Odbioru
Jedynie u nas tysiące
Punktów Odbioru w całej Polsce.
Wywoływanie zdjęć
Foto4u.pl to wywołanie odbitek ze zdjęć najtaniej w Internecie.
Promocje
Teraz odbitki zamówisz taniej do
Firma Foto4u wykona dla Ciebie najlepsze odbitki cyfrowe zdjęć, Foto Prezenty, Zdjęcia XXL, FotoObrazy na płótnie i Kalendarze. Zamówione przez Internet produkty dostarczamy w 24h do kilku tysięcy Punktów Odbioru w Polsce, m.in:
Warszawa, Kraków, Wrocław, Gdańsk, Bydgoszcz, Lublin, Poznań, Łódź, Katowice, Szczecin.
Dążymy do tego aby wykonywane przez nas fotousługi były w pełni dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta.
Wywoływanie zdjęć odbywa się z wykorzystaniem materiałów firmy Fujifilm.
Copyright © 2009-2022 Foto4u. All rights reserved.