Odbitki 10x10

Kwadratowy format odbitek 10x10
Jeśli z sentymentem wspominasz czasy starych aparatów fotograficznych typu Palaroid, kiedy zdjęcia były dostępne w formie kwadratowych odbitek o proporcji boków 1:1, to Foto4u ma dla was specjalną ofertę. InstaFoty, to niezwykle klimatyczne zdjęcia, które wyróżniają się na tle popularnych zdjęć prostokątnych. Odbitki w formacie 10x10 będą idealnie pasować do kolekcji zdjęć w albumie fotograficznym. Mały rozmiar idealnie nadaje się do zadań specjalnych, ponieważ świetnie ukryje wszelkie niedoskonałości pliku źródłowego, użytego do wykonania naszej odbitki.

Wywoływanie zdjęć online w linii Standard

Wywołanie w linii Standard
Wywoływanie odbitek w rozmiarze 10x10, to bardzo tania opcja, nawet jeśli potrzebujemy dużą ilość zdjęć. Oferowana przez nas linia Standard gwarantuje dodatkowo optymalną proporcję pomiędzy ceną a jakością odbitki. Gotowe zdjęcie wyróżnia się wysokim nasyceniem kolorów, dobrym kontrastem oraz poprawnym oddaniem ostrości. Cennik na wywoływanie odbitek 10x10 cm w linii Standard kształtuje się w zależności od wielkości zamówienia:
 • Zamówienie od 300 zdjęć - 0,22 zł
 • Zamówienie 100 - 299 zdjęć - 0,23 zł
 • Zamówienie do 99 zdjęć - 0,24 zł

Wywoływanie zdjęć online w linii Premium Fujicolor HD Supreme

Wywołanie w linii Prestige
Z drugiej strony, nieco droższy papier linii Premium stanowi gwarancję najwyższej jakości wywoływanych przez nas odbitek w formacie 10x10 cm. Przede wszystkim ten typ papieru fotograficznego jest grubszy. Poza tym zapewnia: doskonałe nasycenie kolorów, realistyczne oddanie balansu barw czerni i szarości, wysoki kontrast odbitki, a także świetne oddanie ostrości zdjęcia. Wydruk odbitek 10x10 w linii Premium kosztuje:
 • Zamówienie od 300 zdjęć - 0,44 zł
 • Zamówienie 100 - 299 zdjęć - 0,46 zł
 • Zamówienie do 99 zdjęć - 0,48 zł

Wolisz odbitki Matowe czy Błyszczące?

Matowe
Błyszczące
Oprócz dwóch różnych linii papieru fotograficznego, nasz fotolab internetowy umożliwia wywoływanie odbitek w formacie 10x10 cm na papierze błyszczącym albo matowym. Jeśli chcemy mieć gwarancję wysokiej jakości parametrów obrazu, wybierzmy odbitki na papierze błyszczącym. Z kolei jeśli pragniemy uniknąć odbić światła lub odcisków palców, które pozostawiły ślad na powierzchni zdjęcia, to radzimy wybrać papier matowy.

Sposoby kadrowania

Zdjęcia wykonywane za pomocą aparatów cyfrowych charakteryzują się proporcjami 3:2 lub 4:3. Jest to ważna informacja, którą powinniśmy znać w czasie zamawiania odbitek o określonym formacie. Jeśli proporcje wybrane w ustawieniach aparatu nie będą zgadzały się z proporcjami odbitek, fotografia będzie musiała zostać przez nas skadrowana. Oto dostępne sposoby kadrowania zdjęć:
 • 1.    

  FIT - wpasowanie zdjęcia

  Zdjęcie zostaje wpasowane do formatu w taki sposób, by obraz mieścił się w kadrze, pozostawiając z boków białe paski. FIT warto wybrać wtedy, gdy ważne są górne lub dolne części zdjęcia, które nie mogą zostać przycięte.
 • 2.    

  FILL - nałożenie zdjęcia

  Zdjęcie zostaje wpasowane do formatu w taki sposób, że jego górna i dolna część zostaje nieco przycięta. FILL warto wybrać wtedy, gdy zależy nam na zadruku całego formatu odbitki oraz gdy najważniejsze elementy fotografii znajdują się na środku.
 • 3.    

  FILL z ramką

  Zdjęcie zostaje wpasowane do formatu w taki sposób, że jego elementy nie są przycinane, a wokoło powstaje biała ramka o grubości 5 mm. FILL z ramką warto wybrać wtedy, gdy chcemy zachować cały kadr i zależy nam na dodatkowych efektach wizualnych. Pamiętajmy o tym, że ze względów technicznych zdjęcia są zawsze przycinane ok. 1,5 mm na obwodzie (dotyczy wszystkich sposobów kadrowania).
Sposoby kadrowania
W większości aparatów cyfrowych można samodzielnie ustawić proporcje boków w menu. Jeśli nie jest to możliwe, powinniśmy spróbować ustalić zależność między wielkością zdjęcia, a jego proporcjami. Przykładowo fotografia o rozmiarze 1600x2000 px oznacza format 4:3. By obliczyć proporcje boków dla dowolnych wymiarów należy podzielić długość przez szerokość zdjęcia. Wynik dzielenia zbliżony do 1,5 oznacza format 3:2, a do 1,3 format 4:3.
Najpopularniejsze formaty odbitek dostępne w fotolabie Foto4U i proporcje boków:
Jeśli zamówimy jeden z niestandardowych rozmiarów odbitek np. format kwadratowy czy panoramiczny, musimy wybrać jeden ze sposobów kadrowania. Podejmując decyzję odnośnie formatu pamiętajmy o tym, że albumy i ramki na zdjęcia dostępne w sklepach są dostosowane do proporcji 2:3 lub 4:3 - przed złożeniem zamówienia upewnijmy się, że wszystko będzie do siebie pasowało.
Graficy pracujący w laboratorium Foto4U za każdym razem dokładnie oceniają plik i dopasowują go do wybranego, w czasie składania zamówienia odbitek, sposobu kadrowania. Jeśli wolą Państwo samodzielnie wykadrować zdjęcia przed złożeniem zamówienia w fotolabie Foto4U, polecamy skorzystanie z darmowych programów dostępnych w Internecie.
Trwa przeliczanie zamówienia...

Loading
Cennik
Odbitki, Zdjęcia XXL,
FotoObrazy, FotoPrezenty,
Kalendarze...
Punkty Odbioru
Jedynie u nas tysiące
Punktów Odbioru w całej Polsce.
Wywoływanie zdjęć
Foto4u.pl to wywołanie odbitek ze zdjęć najtaniej w Internecie.
Promocje
Teraz odbitki zamówisz taniej do
Firma Foto4u wykona dla Ciebie najlepsze odbitki zdjęć online, Foto Prezenty, FotoPlakaty, FotoObrazy na płótnie, FotoObrazy na płótnie w ramach, Zdjęcia w ramach, Zdjęcia na Szkle Akrylowym, Zdjęcia na Piance PVC, Zdjęcia na Alu Dibond, Zdjęcia na biurko na akrylu. Zamówione przez Internet produkty dostarczamy w 24h do kilku tysięcy Punktów Odbioru w Polsce, m.in:
Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Bydgoszcz, Lublin, Katowice, Szczecin.
Dążymy do tego aby wykonywane przez nas fotousługi były w pełni dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta.
Wywołanie zdjęć odbywa się z wykorzystaniem materiałów firmy Fujifilm.
Copyright © 2009-2024 Foto4u. All rights reserved.