Odbitki 13x13

Kwadratowy format odbitek 13x13
Kolejnym formatem dla kwadratowych odbitek o proporcji boków 1:1 (tzw. InstaFoty) jest rozmiar 13x13 cm. To wciąż wymiar standardowy, idealnie nadający się do ozdobienia rodzinnych albumów fotograficznych. Nad formatami mniejszymi, wywoływanie odbitek 13x13 cm ma jednak tę przewagę, że pozwala na odwzorowanie większej ilości szczegółów. Tego typu zdjęcia pozwalają na wykadrowanie nieudanych kompozycji z prostokątnej odbitki o formacie 13x18 cm.

Wywoływanie zdjęć online w linii Standard

Wywołanie w linii Standard
Jeśli interesuje nas wydruk odbitek o rozmiarze 13x13 na masową skalę, to ekonomicznym rozwiązaniem będzie wybór papieru z linii standardowej. Stosunkowo niska cena odbitki nie wpływa negatywnie na jakość. Wywołane zdjęcia wciąż mają odpowiednie nasycenie kolorów, dobry kontrast, a także optymalną ostrość. Co więcej, wywoływanie odbitek 13x13 cm na papierze fotograficznym Standard ma takie same ceny jak wywoływanie zdjęć w formacie 10x18 cm.
 • Zamówienie od 300 zdjęć - 0,36 zł
 • Zamówienie 100 - 299 zdjęć - 0,38 zł
 • Zamówienie do 99 zdjęć - 0,39 zł

Wywoływanie zdjęć online w linii Premium Fujicolor HD Supreme

Wywołanie w linii Prestige
Jeśli nie mamy wielu kopii do wywołania albo dysponujemy większym budżetem, to możemy zastosować dla odbitek 13x13 cm nieco droższą opcję linii papieru fotograficznego Premium. Papier Fujicolor HD Supreme jest nieco grubszy od linii standardowej i zapewnia: perfekcyjne nasycenie kolorów, oryginalne oddanie balansu czerni i szarości, świetny kontrast, a także doskonałe oddanie ostrości. W linii papieru Premium, wydruk odbitek 10x10 to koszty rzędu:
 • Zamówienie od 300 zdjęć - 0,66 zł
 • Zamówienie 100 - 299 zdjęć - 0,67 zł
 • Zamówienie do 99 zdjęć - 0,68 zł

Wolisz odbitki Matowe czy Błyszczące?

Matowe
Błyszczące
Dodatkowo, bez żadnych opłat dajemy naszym klientom możliwość wyboru wywoływania odbitek o rozmiarze 13x13 cm na dwóch różnych typach papieru - matowym lub błyszczącym. Powierzchnia Odbitki 13x13 cm w wersji matowej przypomina delikatną skórkę pomarańczy. Dzięki temu nie zostają na niej odciski palców, a także zapobiegniemy odbiciom światła. Z drugiej strony wywoływanie odbitek w formacie 10x10 cm na papierze błyszczącym stanowi gwarancję najwyższej jakości zdjęcia.

Sposoby kadrowania

Zdjęcia wykonywane za pomocą aparatów cyfrowych charakteryzują się proporcjami 3:2 lub 4:3. Jest to ważna informacja, którą powinniśmy znać w czasie zamawiania odbitek o określonym formacie. Jeśli proporcje wybrane w ustawieniach aparatu nie będą zgadzały się z proporcjami odbitek, fotografia będzie musiała zostać przez nas skadrowana. Oto dostępne sposoby kadrowania zdjęć:
 • 1.    

  FIT - wpasowanie zdjęcia

  Zdjęcie zostaje wpasowane do formatu w taki sposób, by obraz mieścił się w kadrze, pozostawiając z boków białe paski. FIT warto wybrać wtedy, gdy ważne są górne lub dolne części zdjęcia, które nie mogą zostać przycięte.
 • 2.    

  FILL - nałożenie zdjęcia

  Zdjęcie zostaje wpasowane do formatu w taki sposób, że jego górna i dolna część zostaje nieco przycięta. FILL warto wybrać wtedy, gdy zależy nam na zadruku całego formatu odbitki oraz gdy najważniejsze elementy fotografii znajdują się na środku.
 • 3.    

  FILL z ramką

  Zdjęcie zostaje wpasowane do formatu w taki sposób, że jego elementy nie są przycinane, a wokoło powstaje biała ramka o grubości 5 mm. FILL z ramką warto wybrać wtedy, gdy chcemy zachować cały kadr i zależy nam na dodatkowych efektach wizualnych. Pamiętajmy o tym, że ze względów technicznych zdjęcia są zawsze przycinane ok. 1,5 mm na obwodzie (dotyczy wszystkich sposobów kadrowania).
Sposoby kadrowania
W większości aparatów cyfrowych można samodzielnie ustawić proporcje boków w menu. Jeśli nie jest to możliwe, powinniśmy spróbować ustalić zależność między wielkością zdjęcia, a jego proporcjami. Przykładowo fotografia o rozmiarze 1600x2000 px oznacza format 4:3. By obliczyć proporcje boków dla dowolnych wymiarów należy podzielić długość przez szerokość zdjęcia. Wynik dzielenia zbliżony do 1,5 oznacza format 3:2, a do 1,3 format 4:3.
Najpopularniejsze formaty odbitek dostępne w fotolabie Foto4U i proporcje boków:
Jeśli zamówimy jeden z niestandardowych rozmiarów odbitek np. format kwadratowy czy panoramiczny, musimy wybrać jeden ze sposobów kadrowania. Podejmując decyzję odnośnie formatu pamiętajmy o tym, że albumy i ramki na zdjęcia dostępne w sklepach są dostosowane do proporcji 2:3 lub 4:3 - przed złożeniem zamówienia upewnijmy się, że wszystko będzie do siebie pasowało.
Graficy pracujący w laboratorium Foto4U za każdym razem dokładnie oceniają plik i dopasowują go do wybranego, w czasie składania zamówienia odbitek, sposobu kadrowania. Jeśli wolą Państwo samodzielnie wykadrować zdjęcia przed złożeniem zamówienia w fotolabie Foto4U, polecamy skorzystanie z darmowych programów dostępnych w Internecie.
Trwa przeliczanie zamówienia...

Loading
Cennik
Odbitki, Zdjęcia XXL,
FotoObrazy, FotoPrezenty,
Kalendarze...
Punkty Odbioru
Jedynie u nas tysiące
Punktów Odbioru w całej Polsce.
Wywoływanie zdjęć
Foto4u.pl to wywołanie odbitek ze zdjęć najtaniej w Internecie.
Promocje
Teraz odbitki zamówisz taniej do
Firma Foto4u wykona dla Ciebie najlepsze odbitki zdjęć online, Foto Prezenty, FotoPlakaty, FotoObrazy na płótnie, FotoObrazy na płótnie w ramach, Zdjęcia w ramach, Zdjęcia na Szkle Akrylowym, Zdjęcia na Piance PVC, Zdjęcia na Alu Dibond, Zdjęcia na biurko na akrylu. Zamówione przez Internet produkty dostarczamy w 24h do kilku tysięcy Punktów Odbioru w Polsce, m.in:
Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Bydgoszcz, Lublin, Katowice, Szczecin.
Dążymy do tego aby wykonywane przez nas fotousługi były w pełni dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta.
Wywoływanie zdjęć odbywa się z wykorzystaniem materiałów firmy Fujifilm.
Copyright © 2009-2024 Foto4u. All rights reserved.