Odbitki 13x23

Panoramiczny format odbitek 13x23
W naszej szerokiej ofercie na różnorodne fotousługi, oferujemy również wywoływanie odbitek panoramicznych w formacie 13x23 cm. Tego typu zdjęcia będą pasować do obrazów z kompozycją o szerokim planie i możemy być pewni, że żaden ważny element nie zostanie wycięty przy kadrowaniu. Dostępny format odbitek 13x23 cm będzie ładnie prezentował się zarówno w albumach fotograficznych, jak i na ścianie w ramce. Wywołując odbitki o rozmiarze 13x23 uzyskamy bardzo ciekawy obraz o proporcji boków wynoszącej niemal 1:2.

Wywoływanie zdjęć online w linii Standard

Wywołanie w linii Standard
Fotolab internetowy Foto4u oferuje wywoływanie odbitek w formacie 13x23 cm na papierze fotograficznym z linii Standard w bardzo przystępnej cenie przy zachowaniu dobrej jakości. Wybór linii standardowej daje w rezultacie: wysokie nasycenie kolorów, optymalny kontrast oraz odpowiednie oddanie ostrości. W zależności od wielkości zamówienia, ceny za wywoływanie odbitek 13x23 w linii Standard wynosi:
 • Zamówienie od 300 zdjęć - 0,56 zł
 • Zamówienie 100 - 299 zdjęć - 0,58 zł
 • Zamówienie do 99 zdjęć - 0,59 zł

Wywoływanie zdjęć online w linii Premium Fujicolor HD Supreme

Wywołanie w linii Prestige
Nieco grubszy, papier fotograficzny z linii Premium gwarantuje wydruk odbitek o najwyższych parametrach jakościowych: większą trwałość zdjęcia, bardzo wysokie nasycenie kolorów, prawidłowe odwzorowanie balansu czerni i szarości, doskonały kontrast oraz perfekcyjną ostrość. Cena za wywołanie odbitek o rozmiarze 13x23 cm w linii Premium wynosi w zależności od ilości zdjęć:
 • Zamówienie od 300 zdjęć - 0,96 zł
 • Zamówienie 100 - 299 zdjęć - 0,98 zł
 • Zamówienie do 99 zdjęć - 0,99 zł

Wolisz odbitki Matowe czy Błyszczące?

Matowe
Błyszczące
W zależności od indywidualnych potrzeb oferujemy wywoływanie odbitek w formacie 13x23 cm na dwóch różnych typach powierzchni papieru fotograficznego. Powierzchnia matowa przypomina skórkę pomarańczy, dzięki czemu na zdjęciu nie powstają odciski palców i odbicia światła. Z kolei wydruk odbitek na papierze błyszczącym gwarantuje doskonałe odwzorowanie parametrów jakościowych obrazu.

Sposoby kadrowania

Zdjęcia wykonywane za pomocą aparatów cyfrowych charakteryzują się proporcjami 3:2 lub 4:3. Jest to ważna informacja, którą powinniśmy znać w czasie zamawiania odbitek o określonym formacie. Jeśli proporcje wybrane w ustawieniach aparatu nie będą zgadzały się z proporcjami odbitek, fotografia będzie musiała zostać przez nas skadrowana. Oto dostępne sposoby kadrowania zdjęć:
 • 1.    

  FIT - wpasowanie zdjęcia

  Zdjęcie zostaje wpasowane do formatu w taki sposób, by obraz mieścił się w kadrze, pozostawiając z boków białe paski. FIT warto wybrać wtedy, gdy ważne są górne lub dolne części zdjęcia, które nie mogą zostać przycięte.
 • 2.    

  FILL - nałożenie zdjęcia

  Zdjęcie zostaje wpasowane do formatu w taki sposób, że jego górna i dolna część zostaje nieco przycięta. FILL warto wybrać wtedy, gdy zależy nam na zadruku całego formatu odbitki oraz gdy najważniejsze elementy fotografii znajdują się na środku.
 • 3.    

  FILL z ramką

  Zdjęcie zostaje wpasowane do formatu w taki sposób, że jego elementy nie są przycinane, a wokoło powstaje biała ramka o grubości 5 mm. FILL z ramką warto wybrać wtedy, gdy chcemy zachować cały kadr i zależy nam na dodatkowych efektach wizualnych. Pamiętajmy o tym, że ze względów technicznych zdjęcia są zawsze przycinane ok. 1,5 mm na obwodzie (dotyczy wszystkich sposobów kadrowania).
Sposoby kadrowania
W większości aparatów cyfrowych można samodzielnie ustawić proporcje boków w menu. Jeśli nie jest to możliwe, powinniśmy spróbować ustalić zależność między wielkością zdjęcia, a jego proporcjami. Przykładowo fotografia o rozmiarze 1600x2000 px oznacza format 4:3. By obliczyć proporcje boków dla dowolnych wymiarów należy podzielić długość przez szerokość zdjęcia. Wynik dzielenia zbliżony do 1,5 oznacza format 3:2, a do 1,3 format 4:3.
Najpopularniejsze formaty odbitek dostępne w fotolabie Foto4U i proporcje boków:
Jeśli zamówimy jeden z niestandardowych rozmiarów odbitek np. format kwadratowy czy panoramiczny, musimy wybrać jeden ze sposobów kadrowania. Podejmując decyzję odnośnie formatu pamiętajmy o tym, że albumy i ramki na zdjęcia dostępne w sklepach są dostosowane do proporcji 2:3 lub 4:3 - przed złożeniem zamówienia upewnijmy się, że wszystko będzie do siebie pasowało.
Graficy pracujący w laboratorium Foto4U za każdym razem dokładnie oceniają plik i dopasowują go do wybranego, w czasie składania zamówienia odbitek, sposobu kadrowania. Jeśli wolą Państwo samodzielnie wykadrować zdjęcia przed złożeniem zamówienia w fotolabie Foto4U, polecamy skorzystanie z darmowych programów dostępnych w Internecie.
Trwa przeliczanie zamówienia...

Loading
Cennik
Odbitki, Zdjęcia XXL,
FotoObrazy, FotoPrezenty,
Kalendarze...
Punkty Odbioru
Jedynie u nas tysiące
Punktów Odbioru w całej Polsce.
Wywoływanie zdjęć
Foto4u.pl to wywołanie odbitek ze zdjęć najtaniej w Internecie.
Promocje
Teraz odbitki zamówisz taniej do
Firma Foto4u wykona dla Ciebie najlepsze odbitki zdjęć online, Foto Prezenty, FotoPlakaty, FotoObrazy na płótnie, FotoObrazy na płótnie w ramach, Zdjęcia w ramach, Zdjęcia na Szkle Akrylowym, Zdjęcia na Piance PVC, Zdjęcia na Alu Dibond, Zdjęcia na biurko na akrylu. Zamówione przez Internet produkty dostarczamy w 24h do kilku tysięcy Punktów Odbioru w Polsce, m.in:
Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Bydgoszcz, Lublin, Katowice, Szczecin.
Dążymy do tego aby wykonywane przez nas fotousługi były w pełni dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta.
Wywołanie zdjęć odbywa się z wykorzystaniem materiałów firmy Fujifilm.
Copyright © 2009-2024 Foto4u. All rights reserved.