Odbitki 15x27

Panoramiczny format odbitek 15x27
Czy masz w swoich archiwach odbitki o proporcji boków 5:9, które przedstawiają niezapomniane wspomnienia z wakacji? Doskonałym sposobem na zachowanie tych wspaniałych momentów będzie wywołanie odbitek w większym formacie panoramicznym, np. 15x27. Będą one świetnie prezentować się w ramce na ścianie, zachowując dobrą widoczność wszystkich ważnych szczegółów. Wywoływanie odbitek o rozmiarze 15x27 cm sprawdzi się najlepiej w przypadku plików źródłowych o dobrej jakości.

Wywoływanie zdjęć online w linii Standard

Wywołanie w linii Standard
Spory format zdjęcia nie oznacza, że wydruk odbitek będzie drogo kosztować. Dla osób, które cenią sobie ekonomiczne rozwiązania, najlepszym wyborem będzie wywołanie odbitek w formacie 15x27 cm na papierze fotograficznym linii standardowej. Foto4u ma bardzo atrakcyjny cennik na ten rodzaj usługi:
 • Zamówienie od 300 zdjęć - 0,75 zł
 • Zamówienie 100 - 299 zdjęć - 0,76 zł
 • Zamówienie do 99 zdjęć - 0,77 zł
Wydruk odbitek 15x27 cm Standard jest gwarancją dobrego stosunku jakości do ceny - odbitka ma wysokie nasycenie barw oraz optymalny kontrast i ostrość.

Wywoływanie zdjęć online w linii Premium Fujicolor HD Supreme

Wywołanie w linii Prestige
Z kolei jeśli zależy nam na wywołaniu odbitek, z myślą o uzyskaniu perfekcyjnej jakości, to polecamy opcję wydruku na papierze fotograficznym Fujicolor HD Supreme z linii Premium. Zastosowanie tego rodzaju papieru gwarantuje otrzymanie świetnych parametrów jakościowych zdjęcia w sferze: nasycenia kolorów, balansu barw czerni i szarości, kontrastu, a także ostrości. Wywoływanie odbitek w linii Premium Fujicolor HD Supreme, to koszty rzędu:
 • Zamówienie od 300 zdjęć - 1,08 zł
 • Zamówienie 100 - 299 zdjęć - 1,09 zł
 • Zamówienie do 99 zdjęć - 1,10 zł

Wolisz odbitki Matowe czy Błyszczące?

Matowe
Błyszczące
Dodatkowo, fotolab internetowy Foto4U oferuje wywoływanie odbitek o rozmiarze 15x27 cm na dwóch różnych typach papieru fotograficznego: na matowym lub błyszczącym. Delikatna powierzchnia papieru matowego, która przypomina skórkę z pomarańczy, zapobiega powstawaniu nadmiernych odbić światła i pozostawaniu odcisków palców po kontakcie z dłonią. Opcja wywoływania odbitek w formacie 15x27 cm na papierze błyszczącym zapewnia utrzymanie na wydruku doskonałych parametrów jakościowych.

Sposoby kadrowania

Zdjęcia wykonywane za pomocą aparatów cyfrowych charakteryzują się proporcjami 3:2 lub 4:3. Jest to ważna informacja, którą powinniśmy znać w czasie zamawiania odbitek o określonym formacie. Jeśli proporcje wybrane w ustawieniach aparatu nie będą zgadzały się z proporcjami odbitek, fotografia będzie musiała zostać przez nas skadrowana. Oto dostępne sposoby kadrowania zdjęć:
 • 1.    

  FIT - wpasowanie zdjęcia

  Zdjęcie zostaje wpasowane do formatu w taki sposób, by obraz mieścił się w kadrze, pozostawiając z boków białe paski. FIT warto wybrać wtedy, gdy ważne są górne lub dolne części zdjęcia, które nie mogą zostać przycięte.
 • 2.    

  FILL - nałożenie zdjęcia

  Zdjęcie zostaje wpasowane do formatu w taki sposób, że jego górna i dolna część zostaje nieco przycięta. FILL warto wybrać wtedy, gdy zależy nam na zadruku całego formatu odbitki oraz gdy najważniejsze elementy fotografii znajdują się na środku.
 • 3.    

  FILL z ramką

  Zdjęcie zostaje wpasowane do formatu w taki sposób, że jego elementy nie są przycinane, a wokoło powstaje biała ramka o grubości 5 mm. FILL z ramką warto wybrać wtedy, gdy chcemy zachować cały kadr i zależy nam na dodatkowych efektach wizualnych. Pamiętajmy o tym, że ze względów technicznych zdjęcia są zawsze przycinane ok. 1,5 mm na obwodzie (dotyczy wszystkich sposobów kadrowania).
Sposoby kadrowania
W większości aparatów cyfrowych można samodzielnie ustawić proporcje boków w menu. Jeśli nie jest to możliwe, powinniśmy spróbować ustalić zależność między wielkością zdjęcia, a jego proporcjami. Przykładowo fotografia o rozmiarze 1600x2000 px oznacza format 4:3. By obliczyć proporcje boków dla dowolnych wymiarów należy podzielić długość przez szerokość zdjęcia. Wynik dzielenia zbliżony do 1,5 oznacza format 3:2, a do 1,3 format 4:3.
Najpopularniejsze formaty odbitek dostępne w fotolabie Foto4U i proporcje boków:
Jeśli zamówimy jeden z niestandardowych rozmiarów odbitek np. format kwadratowy czy panoramiczny, musimy wybrać jeden ze sposobów kadrowania. Podejmując decyzję odnośnie formatu pamiętajmy o tym, że albumy i ramki na zdjęcia dostępne w sklepach są dostosowane do proporcji 2:3 lub 4:3 - przed złożeniem zamówienia upewnijmy się, że wszystko będzie do siebie pasowało.
Graficy pracujący w laboratorium Foto4U za każdym razem dokładnie oceniają plik i dopasowują go do wybranego, w czasie składania zamówienia odbitek, sposobu kadrowania. Jeśli wolą Państwo samodzielnie wykadrować zdjęcia przed złożeniem zamówienia w fotolabie Foto4U, polecamy skorzystanie z darmowych programów dostępnych w Internecie.
Trwa przeliczanie zamówienia...

Loading
Cennik
Odbitki, Zdjęcia XXL,
FotoObrazy, FotoPrezenty,
Kalendarze...
Punkty Odbioru
Jedynie u nas tysiące
Punktów Odbioru w całej Polsce.
Wywoływanie zdjęć
Foto4u.pl to wywołanie odbitek ze zdjęć najtaniej w Internecie.
Promocje
Teraz odbitki zamówisz taniej do
Firma Foto4u wykona dla Ciebie najlepsze odbitki zdjęć online, Foto Prezenty, FotoPlakaty, FotoObrazy na płótnie, FotoObrazy na płótnie w ramach, Zdjęcia w ramach, Zdjęcia na Szkle Akrylowym, Zdjęcia na Piance PVC, Zdjęcia na Alu Dibond, Zdjęcia na biurko na akrylu. Zamówione przez Internet produkty dostarczamy w 24h do kilku tysięcy Punktów Odbioru w Polsce, m.in:
Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Bydgoszcz, Lublin, Katowice, Szczecin.
Dążymy do tego aby wykonywane przez nas fotousługi były w pełni dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta.
Wywołanie zdjęć odbywa się z wykorzystaniem materiałów firmy Fujifilm.
Copyright © 2009-2024 Foto4u. All rights reserved.