Odbitki 15x36

Panoramiczny format odbitek 15x36
Wywoływanie odbitek w formacie 15x36 cm sprawia, że otrzymamy zdjęcie panoramiczne o proporcji boków 5:9. W rezultacie otrzymamy obraz, który będzie wyglądał niczym kadr z filmu. Takie zdjęcia idealnie nadają się do uwieczniania najważniejszych wspomnień z naszego życia takich jak: sesje ślubne, komunijne czy z okazji narodzin dziecka. Wywoływanie odbitek o rozmiarze 15x36 cm pozwala na odwzorowanie pełni szczegółów, które zostały zapisane na matrycy aparatu fotograficznego w formie pliku źródłowego. Nie musimy się również obawiać, że jakiś ważny element zostanie ucięty z powodu kadrowania.

Wywoływanie zdjęć online w linii Standard

Wywołanie w linii Standard
Jeśli chcemy wywołać odbitki w formacie 15x36 cm, które będą dumnie prezentować się w naszych albumach rodzinnych, to powinna nam wystarczyć jakość papieru fotograficznego z linii Standard. To z pewnością bardziej ekonomiczna opcja, która jednak nie obniża znacząco jakości. Wydruk odbitek o rozmiarze 15x36 zapewnia: bardzo dobre nasycenie barw, odpowiednią ostrość i poprawny kontrast. Cennik kształtuje się zależnosci od ilości zdjęć:
 • Zamówienie od 300 zdjęć - 1,08 zł
 • Zamówienie 100 - 299 zdjęć - 1,09 zł
 • Zamówienie do 99 zdjęć - 1,10 zł

Wywoływanie zdjęć online w linii Premium Fujicolor HD Supreme

Wywołanie w linii Prestige
Z kolei dla osób, którym zależy na profesjonalnym efekcie wydruku odbitek polecamy skorzystać z możliwości oferowanych przez linię papieru Premium. Przede wszystkim papier Fujicolor HD Supreme jest nieco grubszy, przez co nasze zdjęcia będą trwalsze. Wywoływanie odbitek w formacie 15x36 cm gwarantuje ponadto: perfekcyjne nasycenie kolorów, doskonały balans barw czerni i szarości, a także świetny kontrast i ostrość zdjęcia. Cennik prezentuje się następująco:
 • Zamówienie od 300 zdjęć - 1,45 zł
 • Zamówienie 100 - 299 zdjęć - 1,46 zł
 • Zamówienie do 99 zdjęć - 1,47 zł

Wolisz odbitki Matowe czy Błyszczące?

Matowe
Błyszczące
Zdajemy sobie sprawę, że każdy miłośnik fotografii ma swoje indywidualne potrzeby, stąd dajemy również możliwość wyboru jednego z dwóch różnych typów powierzchni papieru na wywoływanie odbitek o rozmiarze 15x36 cm. Papier matowy ma bardzo delikatną powierzchnię, przypominającą pomarańczową skórkę. Skutecznie eliminuje on odbicia światła i odciski palców. Z kolei wywoływanie odbitek w formacie 15x36 cm na papierze błyszczącym pozwala uzyskać najlepszą jakość zdjęć.

Sposoby kadrowania

Zdjęcia wykonywane za pomocą aparatów cyfrowych charakteryzują się proporcjami 3:2 lub 4:3. Jest to ważna informacja, którą powinniśmy znać w czasie zamawiania odbitek o określonym formacie. Jeśli proporcje wybrane w ustawieniach aparatu nie będą zgadzały się z proporcjami odbitek, fotografia będzie musiała zostać przez nas skadrowana. Oto dostępne sposoby kadrowania zdjęć:
 • 1.    

  FIT - wpasowanie zdjęcia

  Zdjęcie zostaje wpasowane do formatu w taki sposób, by obraz mieścił się w kadrze, pozostawiając z boków białe paski. FIT warto wybrać wtedy, gdy ważne są górne lub dolne części zdjęcia, które nie mogą zostać przycięte.
 • 2.    

  FILL - nałożenie zdjęcia

  Zdjęcie zostaje wpasowane do formatu w taki sposób, że jego górna i dolna część zostaje nieco przycięta. FILL warto wybrać wtedy, gdy zależy nam na zadruku całego formatu odbitki oraz gdy najważniejsze elementy fotografii znajdują się na środku.
 • 3.    

  FILL z ramką

  Zdjęcie zostaje wpasowane do formatu w taki sposób, że jego elementy nie są przycinane, a wokoło powstaje biała ramka o grubości 5 mm. FILL z ramką warto wybrać wtedy, gdy chcemy zachować cały kadr i zależy nam na dodatkowych efektach wizualnych. Pamiętajmy o tym, że ze względów technicznych zdjęcia są zawsze przycinane ok. 1,5 mm na obwodzie (dotyczy wszystkich sposobów kadrowania).
Sposoby kadrowania
W większości aparatów cyfrowych można samodzielnie ustawić proporcje boków w menu. Jeśli nie jest to możliwe, powinniśmy spróbować ustalić zależność między wielkością zdjęcia, a jego proporcjami. Przykładowo fotografia o rozmiarze 1600x2000 px oznacza format 4:3. By obliczyć proporcje boków dla dowolnych wymiarów należy podzielić długość przez szerokość zdjęcia. Wynik dzielenia zbliżony do 1,5 oznacza format 3:2, a do 1,3 format 4:3.
Najpopularniejsze formaty odbitek dostępne w fotolabie Foto4U i proporcje boków:
Jeśli zamówimy jeden z niestandardowych rozmiarów odbitek np. format kwadratowy czy panoramiczny, musimy wybrać jeden ze sposobów kadrowania. Podejmując decyzję odnośnie formatu pamiętajmy o tym, że albumy i ramki na zdjęcia dostępne w sklepach są dostosowane do proporcji 2:3 lub 4:3 - przed złożeniem zamówienia upewnijmy się, że wszystko będzie do siebie pasowało.
Graficy pracujący w laboratorium Foto4U za każdym razem dokładnie oceniają plik i dopasowują go do wybranego, w czasie składania zamówienia odbitek, sposobu kadrowania. Jeśli wolą Państwo samodzielnie wykadrować zdjęcia przed złożeniem zamówienia w fotolabie Foto4U, polecamy skorzystanie z darmowych programów dostępnych w Internecie.
Trwa przeliczanie zamówienia...

Loading
Cennik
Odbitki, Zdjęcia XXL,
FotoObrazy, FotoPrezenty,
Kalendarze...
Punkty Odbioru
Jedynie u nas tysiące
Punktów Odbioru w całej Polsce.
Wywoływanie zdjęć
Foto4u.pl to wywołanie odbitek ze zdjęć najtaniej w Internecie.
Promocje
Teraz odbitki zamówisz taniej do
Firma Foto4u wykona dla Ciebie najlepsze odbitki zdjęć online, Foto Prezenty, FotoPlakaty, FotoObrazy na płótnie, FotoObrazy na płótnie w ramach, Zdjęcia w ramach, Zdjęcia na Szkle Akrylowym, Zdjęcia na Piance PVC, Zdjęcia na Alu Dibond, Zdjęcia na biurko na akrylu. Zamówione przez Internet produkty dostarczamy w 24h do kilku tysięcy Punktów Odbioru w Polsce, m.in:
Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Bydgoszcz, Lublin, Katowice, Szczecin.
Dążymy do tego aby wykonywane przez nas fotousługi były w pełni dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta.
Wywołanie zdjęć odbywa się z wykorzystaniem materiałów firmy Fujifilm.
Copyright © 2009-2024 Foto4u. All rights reserved.